Tři města, která změnila svět: Amsterdam, Londýn, New York

• Francie Trois villes à la conquête du monde : Amsterdam, Londres, New York (více)
Francie, 2017, 3 h 29 min (Minutáž: 52–53 min)

Epizody(4)

Průřez dějinami globálního ekonomického a urbanistického růstu tří významných světových metropolí. (Česká televize)

Recenze uživatele jungewolf k tomuto seriálu (4)

Zlaté století 1585–1650 (2017) (E01)

Vcelku to ušlo : jako u 2.dílu chybí souvislosti . O. Cromwell byl krvavý diktátor pronásledující v Anglii + Walesu tajné katolíky. Povstání(zčásti kalvinistických, zčásti katolických) Skotů utopil v jejich krvi, stejně jako několik povstání v katolickém Irsku. Za jeho diktatury začala etnická, jazyková + náboženská asimilace trvající ve většině Irska až do r.1922 a v Severním Irsku až do 90. let ......   . 4* a 65 % . ()

Konflikty a zájmy 1650–1800 (2017) (E02)

Vcelku to ušlo : 4 * a 69 % . Chyběly tam důležitá fakta. Např. : ostrov Mannhattan má jméno podle indiánského manna hatta= ostrov kopců . Tento ostrov ( kde ležela původní holandská kolonie Nieuw Amsterdam - poté anglická/britská kolonie New York) byl totiž původně kopcovitý. ()

Šok modernity 1800–1880 (2017) (E03)

Velmi výstižné shrnutí bouřlivého rozvoje New Yorku a Londýna. Dobře, že tvůrci objektivně popsali i chudinské čtvrti v obou městech a velmi těžký život jejich obyvatel : za mně 5 * a 85 % . Je moc dobře že jsou díly přístupné na webu České televize . ()

Honba za gigantismem 1880–2017 (2017) (E04)

Moje hodnocení - VIZ 3.díl : Šok modernity 1800-1880 (ČT2, sobota 17.7.2021, 8.15 h) . Tenhle díl : 5 * a 82 % . ()