Události, které utvářely 20. století

(TV seriál)
  • Česko 101 událostí, které utvářely 20. století (více)
Dokumentární
Austrálie, 2018, 8x50 min

Michael Cove

Co ovlivnilo chod dvacátého století? Které události mají nesmazatelný dopad na dějiny moderní společnosti? Podíváme se na 101 událostí, které jednoznačně ovlivnily dvacáté století... Necelé dvě dekády od konce 20. století máme jedinečnou příležitost ohlédnout se za osobnostmi stojícími v pozadí událostí, které formovaly předchozích sto let. Bylo to období, v němž došlo k významným změnám – od koní a vozů, ručně vyráběných hraček a zdánlivě všemocných impérií jsme se posunuli ke světu v takové podobě, v jaké ho známe dnes. Seriál 101 událostí, které utvářely 20. století vypočítává od 101. do prvního místa jména těch, kteří měli podle odborníků největší vliv na celé století, náš svět i životní styl. (TV Prima)

Alexis74 odpad!

Drazí lidé, doopravdy si myslíte, že 20.století mělo mimořádný charakter? O co bylo zvláštnější než 19., 18, nebo třeba 3. století??? Bylo by bez běhu času a dění věcí a objevů a jiných věcí v předchozím 19.století nadcházející 20.století? A je pro Vás důležitější nějaký zblblý američan Martin Luter King ve 20. století a nebo Váš praprapraprapraprapraprapředek v 19.století, byli by jste tu bez XXprapředků a nebo bez nějakého zblblého Kinga, někde v americe? Ne nebyli by jste tu a nikdo ovlivnitelný by nemohl sledovat nějaký zblblý pořad a nemohl by ho hodnotit. Nemluvě o tom, že ten pořad natočili nějaký tupý australani a já moc pochybuji, že jsou autoři černý jak ebenové dřevo, protože to je jediná správná barva australanů, cokoliv co má jinou barvu je křížené s nějakým muklem vyhoštěným z anglie a irska, protože austrálie byla trestanecká kolonie a nebýt 19. století, tak dnes nepodkuřují (ehm nepodlizují) anglickou královnu. Samozřejmě, jako správní demokraté, kteří mimochodem vyhladili aborigince, by dnes nenatáčeli podobné píčoviny o historii a 101 důležitých událostí v 20.století. Ale vlastně oni si to mohou dovolit, protože u nás zvítězila západní Havlovská demokracie, demokraticky si nás koupili a jak se píše v knihách "Historii píší vítězové". Tak si nechte do hlav cpát jednostranné blbosti od tupých australanů. Já osobně a podle mě všichni rozumní lidé pevně věří v teorii motýlího efektu, to znamená, že už malý pohyb motýlích křídel před lety, mohl mít dnes reakci o síle uragánu. Každý náš skutek a činnost je důležitá a ovlivňuje budoucnost a není důležitější než žádná jiná, protože stejně jako ta další změní historii a nějaké dění v budoucnosti. A přesně proto je to úplně zbytečný pořad pro blbce, který je tu jen proto, aby zblbnul lidi a dal jim do hlav to, co tam někdo chce, aby lidi měli. Nic víc nedělá, kvůli ničemu jinému tu není. ()