The Sisterhood: Visits with My Friends

Krátkometrážní / Dokumentární
Jihoafrická republika, 2018, 24 min

Režie:

Roger Horn

Filmový snímek The Sisterhood: Visits with My Friends je natočený Feebee Lee Von Diamond, transgender zaměstnankyní vinařství v jihoafrickém městě Stellenbosch. Feebee pozoruje, provokuje a diskutuje o neúspěšných romantických vztazích, náboženství, opileckých příhodách a rodinné ztrátě s blízkým okruhem přátel. V protikladu k většině filmů o životě transgender jedinců na globálním Jihu se režisér Roger Horn a Feebee vyhýbají tomu, aby se soustředili na soutěže krásy, sexuální orgány nebo konkrétní transgender práva. Místo toho poskytují leckdy nepříjemný pohled na každodenní naděje, obavy, boje a ztráty této skupiny přátel. Na makroúrovni jsou tito pracovníci ve vinařství v současné jihoafrické společnosti často přehlíženi kvůli stigmatu, které obklopuje zaměstnance v regionu, kteří prožili dlouhou historii vykořisťování a alkoholismu. Na mikroúrovni v rámci svých vlastních komunit tato skupina dlouholetých přátel kvůli svým sexuálním preferencím a volbě životního stylu sdílí své pouto s diváky, která není vždy ideální, ale nakonec odhaluje jejich nehynoucí vzájemnou podporu. (Antropofest)