Série(2) / Epizody(48)

Policista z tajuplného městečka u řeky sleduje stopu zlověstných sil, aby svou komunitu zachránil od smrtících kouzel. (Netflix)

Lex.San

The Tientsin Mystic na první pohled sice neslibuje žádné velké zázraky, ale pokud mu dáte šanci, tak věřím, že budete mile překvapeni. Stejně jako já. Seriál již od prvního dílu jasně ukáže, v jakém duchu se bude nést celý příběh kolem starobylé sekty a vyvoleného dítěte. Jednalo se o vážně-nevážné ladění, které mi u hodně seriálů vadí, ale The Tientsin Mystic dokázal drama vybalancovat komičnem přesně k mé spokojenosti. U finálních dílů sice přešel na vážnější notu, ale navnadil ke sledování druhé řady. Upřímně jsem si tenhle seriál z Číny z počátku 20. století vybral hlavně kvůli Zhang Min Enovi, který mě zaujal již v The Mystic Nine a momentálně i v Tomb of the Sea, ale i zbytek hlavního osazenstva mi kápl do noty. Pánové i dámy se dobře doplňovali a i z toho mála romantiky, která zde prostě nebyla tím stěžejním bodem příběhu, dokázali vytěžit mnoho. Největším zklamáním pro mě byla postava Kazatele, který měl svými schopnostmi strčit do kapsy celou armádní jednotku. Jako schopný záporák se moc neosvědčil. To sektář zaválel daleko více. Taky jsem si musel trochu zvykat na pánské účesy v podobě bujných kudrlin a na více než neobvyklé ošacení Gu Ying. Též mě mrzelo, že mistr tak brzy vymizel ze scény, k hlavním protagonistům se mi více než hodil. Po finálním cliffhangeru jsem velice zvědav na druhou řadu a doufám, že nebudu zklamán – silné 3* (7/10) ()