Divy Velkého bariérového útesu

(TV film)
  • Velká Británie Wonders of the Great Barrier Reef with Iolo Williams
Velká Británie, 2018, 59 min

Iolo Williams

Velký bariérový útes leží při severovýchodním tropickém pobřeží Austrálie. Největší korálový útes na Zemi je i největším živoucím organizmem. Existence útesu je zásadní pro zdraví celé naší planety... Na druhé straně světa pod hladinou krystalicky čistých modrých vod Tichého oceánu leží jedno z nejkouzelnějších míst naší planety. Více než 16 tisíc kilometrů od severovýchodního pobřeží Austrálie se nachází Velký bariérový útes – jeden z přírodních divů světa. A také dobře ukryté útočiště mnoha magických mořských tvorů. Kameraman Richard Fitzpatrick, který získal prestižní cenu Emmy, a významný přírodovědec a ochránce přírody Iolo Williams se ponořili hluboko pod hladinu korálového moře, aby zjistili, v jakém stavu se Velký bariérový útes vlastně nachází. Společně postupují od jeho mohutných shluků na severu až k chladnějším nedotčeným korálům na jihu. Odhalují, jak na tom opravdu jsou nejdůležitější části Velkého bariérového útesu a jestli je vůbec nějaká naděje, že útes dokáže přežít hrozbu globálního oteplování. (TV Prima)