Anonym

(festivalový název) (studentský film)
  • Indie Anonymous
Krátkometrážní
Indie, 2015, 14 min

Režie:

Ayan Banerjee

Hádanky člověka fascinovaly po celé věky. Jaký je smysl naší existence? V hledání odpovědi jsme došli pouhého porozumění. Možná jsme zrozeni, abychom dělali, co děláme nejlépe. Ale to dává prostor k mylným představám. Během činění toho nejlepšího, čeho jsme schopni, naše vlastní já převažují nad samotným cílem. Tvůrce převýší vlastní výtvor a celá civilizace se ztratí v nelítostném honu za "zanechání odkazu". Máme za to, že naše vlastní jména na rozdíl od našich činů nám zaručí místo ve věčnosti času. Proto umělci imitují umění, vědci imitují vědu, nabídka imituje poptávku a značky imitují kvalitu. Především jména imitují identitu. Anonym se pokouší vystoupit z trendu honby za úspěchy a podívat se na svět jaký skutečně je. Film se pokouší především o představení určité filosofie než vyložení příběhu. Raději než navrhnout řešení si film klade za cíl pokládat otázky. Pravdou je, že svět existoval beze jména dlouho před tím, než jsme se objevili my a bude existovat ještě dlouho po nás. Anonym se snaží vznést myšlenku bezejmenného světa a představy života v anonymitě. (MF studentských filmů Písek)