Nedej se!: Vstupenka do budoucnosti

(TV film)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Dokumentární
Česko, 2019, 26 min

Změna klimatu už dávno není teoretickým problémem budoucnosti ale realitou, se kterou se již dnes musíme začít vyrovnávat. Studenti z globálního hnutí Fridays For Future ale upozorňují na to, že zodpovědní politici tuto situaci ignorují a zavírají před ní oči. A v naší zemi tomu není jinak. I proto vyšly v březnu roku 2019 tisíce středoškoláků a středoškolaček do ulic dvaceti měst České republiky bojovat za svou budoucnost. „Pokud politici odmítají dělat to, co se od nich očekává, my budeme dál odmítat to, co se očekává od nás“, řekli a vstoupili do první tuzemské stávky za klima. Cesta k takové akci je ale mnohem delší než jen odpolední pochod městem. A nevede k ní pouze nečinnost dospělých, ale také právě dlouhodobá aktivita mladých. Co je na jejich výpravě formovalo? A jaké zkušenosti mají se vzdělávacím systémem, který by je měl na budoucnost připravit? Pod pojmem environmentální výchova se totiž neskrývá pouze nauka o květinách. Může to být naše vstupenka do budoucnosti. (Česká televize)

Peddro odpad!

Pohrdám pomatenými zelenými aktivisty. Je zajímavé, že při Fridays For Future exhibovali studenti humanitních oborů, ale nehlásili se k tomu studenti se zaměřením na klimatologii či meteorologii??? Nejhorší je, část aktivistické lůzy zcela vážně tvrdí, že se má přestat jíst hovězí maso, kvůli snížení stavu skotu, a tím i produkce CO2.  Je tragické, že dostávají prostor ve veřejnoprávní TV. ()