Catie a úžasné stroje

• Velká Británie Catie's Amazing Machines
Dokumentární / Rodinný
Velká Británie, 2018, 20x14 min

Slavná automobilová závodnice nám přiblíží, jak fungují, jak se řídí, jezdí, létají nebo soutěží nejrůznější dopravní prostředky a další užitečné stroje. Krásná a sympatická Catie se narodila v rodině jezdce rallye a instruktora motoristického sportu Chrise Munningse. Chodila na dívčí školu Kent College v Pembury. Měla ráda umění, sport i tanec. Ale nadšení otce do aut a závodění mělo přeci jenom zásadní vliv. Na svoji pozdější ambici stát se v Británii zvěrolékařkou rezignovala. Velkým vzorem jí byla legendární francouzská automobilová závodnice Michele Moutonová. Velmi brzo se začala účastnit mnoha juniorských soutěží a záhy se stala ženskou hvězdou ve světě, který patří spíše mužům. Nedávno přišla i nabídka z televize. Stala se průvodkyní dětského cyklu Catie’s Amazing Machines na kanále CBeebies, který přitahoval dychtivou pozornost dětí i rodičů. A právě v jeho dvaceti pokračováních i vám všem představí v každém díle tři zástupce z moderních dopravních prostředků nebo jiných užitečných pracovních strojů. Sama si s nadšením vyzkouší skoro všechny z nich. Např. monopost formule 3, závodní motorový člun, vodní skůtr, sněžnou rolbu, vrtulník, ultralehké letadlo, obří sklápěč, jeřáb, buldozer, tramvaj, lokomotivu, obří plachetnici, vznášedlo, vojenský obrněný transportér aj. (Česká televize)