Velkolepá Afrika

Přírodní rezervace Mala Mala (E04)

(epizoda)
  • Jihoafrická republika Mala Mala

Na západ od Krugerova národního parku, největší divočiny v Jihoafrické republice, září přírodní perla. Území plné zvířat řazených do takzvané „Velké pětky“. Domov slonů, buvolů, levhartů, nosorožců a lvů. Přírodní rezervace Mala Mala. Všechna zdejší zvířata, od těch nejmenších po ta největší jsou součástí složitého společenství, ve kterém byla nastolena křehká rovnováha mezi životem a smrtí. (Česká televize)

GrooteLulu

..nejlepší je boj dvou hovniválů (chrobáků) o kuličku nosorozčího trusu, kdy jeden napadne druhého při úkonu válení si před sebou onu hroudu a po lítém, ovšem marném boji si ji původní majitel kutálí dál, i ze strany s přidržujícím se druhým hovniválem.. nebo marné dobívání želvy skryté v krunýři ze stran všem možných nenažravců.. víc nehodnotím, dokumentů o africké přírodě je pro mě "nespočítaně" a vyloženě všechny mají stejný charakter zpracování, či poselství do budoucnosti.. je mě jasné, ale, že jinak než v zoo, nebo přes cestovku na místě takové zvíře vidět na vlastní oči nelze a možná je to tak správné, přeci jenom nejsem zvyklý denně běhat maratón s levhartem za zády.. ()