Vadh

• Indie Gwalior

Stárnoucí manželé Mishrovi (Sanjay Mishra a Neena Gupta) se snaží vést poctivý a důstojný život, ačkoli se potýkají s chudobou a zklamáním z dospělého syna, který odjel do Ameriky a vůči svým rodičům projevuje jen neúctu a nevděk. Přitom právě kvůli jeho americkému snu Mishrovi upadli do dluhů a musejí snášet pravidelné ponižování od odpudivého lichváře Prajapatiho (Saurabh Sachdeva). Když je zbožný a konzervativní pár zahnán na pokraj zoufalství, odhodlá se k radikálnímu činu, po němž se bude muset vypořádat s mafiány, zkorumpovanými policisty i vlastním svědomím. Režijní debut paňdžábského filmaře Jaspala Singha Sandhua mísí šokující žánrovou podívanou se sociálním realismem a klade si otázku, zda se lpění na ušlechtilých morálních zásadách někdy nemůže stát překážkou pro dosažení spravedlnosti. (Festival bollywoodského filmu)

mmirri

Asi díky mé slabosti pro Indii mě chytla za srdíčko nenápadná poezie a romantika jinak drsného a docela realistického filmu. Ocitnete se na opravdové indické ulici, ve skutečné domácnosti s postavami, kterým uvěříte... Zbožnost a láska jsou zde vystaveny obtížné zkoušce a pro své udržení musí prokázat odhodlanou kreativitu. ()