Homeroom

• Japonsko ホームルーム

Epizody(10)

Anet21

⚪Japonské psycho, ktoré je z nejakého dôvodu zaradené v žánri ,,romantické" a ,,komédia." Najdivnejší a najnepríjemnejší japonský seriál, aký som doteraz videla.⚪Vyslovená japonská verzia seriálu ,,You," akurát tu sa scenárista snaží naznačiť, že všetky tie stalkerské psycho kroky, ktoré stalker podniká sú z čistej lásky. Niečo, akoby ste z Fowlesovho Sbětatele urobili romantiku.⚪Hlavný hrdina (mimochodom učiteľ) tu hrdinke (svojej žiačke) primiešava do čaju uspávadlo, každú noc u nej čaká nahý pod posteľou, než zaspí a chodí u nej nahý po byte, hladká ju, leží pri nej a podobne. Neskutočné psycho a horor, ktorý je adaptáciou mangy, ktorá má byť údajne vtipná, ľahká, pre mladých... Tak ja už naozaj nechápem. Pretože toto je 10 dielov čistého psychologického hororu, kedy mi viackrát ako divákovi tŕplo srdce, čo sa to na obrazovke deje.⚪V prvom dieli je mimochodom tak krásny ,,jumpscare," že by sa zaňho nehanbili ani tie najlepšie horory - len kvôli nemu si ten prvý diel zapnite, verte, že ak to ako divák nečakáte, tak ,,po tom" budete mať ešte dva dni potrebu sa pozrieť pod posteľ, či tam nič nie je.⚪Ani nehodnotím hviezdičkami, keďže skrz tú psycho premisu ani nie je možné byť objektívny a áno, ono sa dá pochopiť celý ten druhý významový plán, že lásku si človek nevynúti a nekúpi a nezariadi, ale prečo to poňať takto? To sa reálne na tomto niekto v Japonsku zasmeje? Tak potom tých ľudí vlastne ľutujem.⚪ ()