Ni shi wo de cheng chi ying lei

• Čína 你是我的城池营垒 (více)
Čína, 2021, 31 h 8 min (Minutáž: 45–47 min)

Epizody(40)

sarulefilm

Začátek mě hodně bavil, ale pak to celé strašně ztratilo na rytmu. Na jednu stranu jsem vždycky ráda, když postavám netrvá skoro celý seriál, než se dají dohromady, na stranu druhou, když se dají dohromady moc brzo, tak už seriál nemá, co řešit. A tohle je bohužel, toho příkladem. Má to hodně dílů a některé z nich sledujeme jen vojenské operace nebo život v nemocnici. Zároveň je to přirovnáváno ke korejským Děti Slunce (seriál) (2016) a já souhlasím s tím, že se z nich snaží čerpat. Každopádně jim to moc nejde, protože Descendants jsou skvělý a tohle po pár dílech ztratí děj. Nejzajímavější byla asi poslední epizoda, což je fakt škoda. No a hlavní pár byl docela fajn, ale ten vedlejší… proboha proč? Tady je skvěle vidět to natahování času. Celý jejich milostný příběh je postaven na tom, že on ji pořád odmítá a na konci si to zničehonic rozmyslí a najednou ji chce. Celkem ztráta tolika hodin, mělo to být kratší. ()

Magicbaobab

Příběh mladé lékařky a elitního policisty, kteří si k sobě hledají cestu. Začátek velmi sympatický, i když v mnoha věcech dost samoúčelný. Po zhruba třetině se to začalo táhnout, ale zase oceňuji, že postavy narozdíl od jiných seriálů skutečně pracovaly a jejich pacienty a rukojmími se nestali postupně snad všichni rodinní příslušníci, jako tomu bylo např. u korejského Doctors. Být to trochu kratší, udělali by lépe, ale hlavní pár měl pěknou chemii a i přes natahovanou stopáž se dalo dokoukat vcelku bez problému. 70% ()