foto

Jim O'Connolly

  • nar. 23.2.1926
    Birmingham, West Midlands, Anglie, Velká Británie
  • zem. 1986
    Hythe, Kent, Anglie, Velká Británie

Biografie

Jim O'Connolly je britský režisér, scénárista, producent a občasný herec, který se narodil 23. února 1926 v Birminghamu. Ve filmovém průmyslu se pohyboval nepříliš dlouhou dobu, především v šedesátých letech 20. stol. První příležitost režírovat dostal v seriálu THE SAINTS (1962), následně se již věnoval výhradně samostatné režii filmové.Jako režisér byl poměrně univerzální a v jeho tvorbě najdeme jak kriminální dramata, tak komedie či fantastické a hororové snímky, které patří dnes k jeho známějším dílům.

Za jeho nejznámější počin můžeme považovat snímek ÚDOLÍ GWANGI (1969). Snímek z doby divokého západu vypráví o cestě skupiny honáků do tajemného a neprobádaného údolí, kde možná přežívají dodnes obrovští předpotopní ještěři. Velmi neobvykle zde spojil dohromady westernový žánr a dinosauří scifi. Na snímku, plném předpotopních monster,  spolupracoval se slavným americkým animátorem Rayem Harryhausenem. Druhým jeho známějším snímkem je horor TOWER OF EVIL (jinak také HORROR OF SHAPE ISLAND, 1972) o děsivých událostech na prastarém ostrovním majáku u pobřeží Británie.

Výraznějších úspěchů během let režírování však Jim O'Connolly nedosáhl a 1974 svou kariéru ukončil. Zemřel v prosinci 1986 v Hythe v Kentu.

Pavel "Ombak▼Penari" Jelínek

Režijní filmografie

Scenáristická filmografie

Herecká filmografie

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky