foto

Jošihiro Nišimura

  • nar. 1.4.1967 (51 let)
    Asakusa, Tokio, Japonsko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Yoshihiro Nishimura je japonský režisér, scénárista, tvůrce speciálních efektů a maskér. Někdy je označován jako „japonský Tom Savini.“ Narodil se 1. dubna 1967 v japonském Tokiu, od útlého věku jej ovlivňovaly filmy, obrazy Salvadora Dalího, hororové magazíny a jeho vlastní sny.

Filmy začal točit již na střední škole. V roce 1995 natočil krátkometrážní film ANATOMIA EXTINCTION v nezávislé produkci, který je přirovnáván k Tsukamotovu Tetsuovi. Nishimura napsal scénář, režíroval a postaral se o tvorbu speciálních efektů. Film byl ještě v témže roce předveden na mezinárodním filmovém festivalu v Yubari na ostrově Hokkaidó, kde vyhrál speciální cenu poroty. Nishimura rovněž pracoval na efektech k filmům jiných režisérů, z nejznámějších můžeme zmínit Sonův kontroverzní thriller SUICIDE CLUB, Yamaguchiho splatter MEATBALL MACHINE nebo další splatter THE MACHINE GIRL.

V roce 2008 Nishimura přepracoval scénář ke svému filmu Anatomia Extinction a vznikl tak bizarní a krvavý horor TOKYO GORE POLICE, ve kterém si režisér zahrál malou roli a opět vytvořil masky. O rok později natočil ve spolupráci s režisérem Naoyukim Tomomatsuem další horor se jménem VAMPIRE GIRL VS. FRANKENSTEIN GIRL, na kterém se podílel i choreograf akčních scén Taku Sakaguchi, se kterým Nishimura pracoval již dříve na filmech Tokyo Gore Police a Meatball Machine. Film měl premiéru 26. června 2009 na New York Asian Film Festival.

Nishimura založil také vlastní společnost na tvorbu efektů Nishimura Motion Picture Model Makers Group.

Sesshoumaru

Režijní filmografie

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Střihačská filmografie

Kameramanská filmografie

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace