foto

Predrag Licina

  • nar. 1972
    Zagreb, Jugoslávie

Biografie

Vystudoval televizní a filmovou režii na Akademii dramatických umění. Počátkem devadesátých let začal psát filmové kritiky pro různé chorvatské noviny a časopisy (Vjesnik, Studio, Panorama). Poté začal pracovat jako první asistent ředitele Chorvatské televize. Věnoval se zejména hudebním dokumentům. Do konce devadesátých let se podílel také na výrobě sedmdesáti hudebních videoklipů.

Mezi lety 1997–1999 režíroval také 3 dokumentární filmy: 22:04, Pet plus (Pět plus), Mladi talenti (Mladé talenty) pro Chorvatskou televizi. Po roce 2000 začal natáčet reklamy. Dodnes jich má na kontě asi 80. V roce 2012 napsal a zrežíroval 15 epizod komediálního seriálu Nedjeljom ujutro, subotom navečer (V neděli ráno, v sobotu večer).

V roce 2013 natočil svůj první hraný krátký film Teleport Zovko – sci-fi parodii, která přináší alternativní vysvětlení jednoho známého zázraku. V roce 2019 měl premiéru jeho první celovečerní hraný film Posljednji Srbin u Hrvatskoj (Poslední Srb v Chorvatsku) – hororová zombie komedie s Kerešimirem Mikićem a Hristinou Popović v hlavních rolích, která vznikla v chorvatsko-srbské koprodukci.

Jiří "dzira" Fiala

Režijní filmografie

Filmy

2019 Voda, krev, rakije a zombie epidemie
2013 Teleport Zovko

TV seriály

2019 Ujka Novi Horizonti (TV seriál)

Scenáristická filmografie

Herecká filmografie

Filmy

2014 Ljubav ili smrt
2010 72 dní

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky