foto

María Dulce

  • nar. 11.11.1936
    Lisabon, Portugalsko
  • zem. 24.8.2010 (73 let)
    Bucelas, Portugalsko

Biografie

Dulce María Espinoza Saviñón se narodila 6.12.1985 v Mexico city. Někdy jí říkají Pebbles. Měří 165 cm. Ráda vaří. Před Clase 406 byla členkou hudbení skupiny Jeans. Studovala hudbení školu. Má jednu sestru.

Svou první TV roli dostala už jako maličká holčička v pořadu CHIQUILLADAS. V roce 1993 vystupovala v pořadu EL CLUB DE GABY. O rok pozdějí se objevila v QUIMERA. Ve svých deseti letech se poprvé objevila v telenovele RETRATO DE FAMILIA a ještě v tento rok v serialu ALONDRA. V roce 1996 dostala roli v EL VUELO DEL AGUILA. Za dva roky dostala už o něco větší roli a to v telenovele HURACÁN. V roce 1999 dostala zatím jednu ze svých největších rolí v telenovele NUNCA TE OLVIDARÉ.

Ve stejném roce si také zahrála ve svém prvním filmu s názvem INESPERADO AMOR a dále v novele INFIERNO EN EL PARAISO. Rok 1999 ukončila serialem DKDA: SUENOS DE JUVENTUD. Rok 2000 jí přinesl roli ve filmu BIENVENIDA AL CLAN a v telenovelách PRIMER AMOR... A MIL POR HORA, SIEMPRE TE AMARÉ, LOCURA DE AMOR. Za rok se objevila v serialu EL JUEGO DE LA VIDA. V roce 2002 dostala velkou roli v teen novele CLASE 406, kde se poněkolikáté setkala s Anahí a poznala tu své další dva budoucí kolegy - Christiana Chaveze a Poncha Herrera, se kterým nakonec jak v telenovele tak i ve skutečném životě v době CLASE 406 chodila.

Za dva roky dostala roli spolu s Anahí, Christianem, Ponchem atd. v teen novele REBELDE. Po Clase 406 se s Ponchem rozešla, ale právě Rebelde je opět svedlo do hromady a znova obnovili svůj milostný vztah. Byli krásná dvojice. Během Rebelde Dulce María změnila až radikálně svůj vzhled, z klidné brunetky se stala červenovlasá dračice. Tahle image se jí hodila pro roli Roberty v Rebelde. Během této teen novely se stala členkou skupiny RBD, kterou tvořila hlavní šestice Rebelde (mezi nimi Dulce).

Během třetí série Rebelde se Dulce rozešla s Ponchem. Po nějakém čase začala chodit s fotbalistou jménem Memo Ochoa. Ale s tím se bzry také rozešla. Odjel ze země a Dulce zůstala opět sama. Dulce María jakožto i textařka, napsala píseň k serii RBD:La familia s názvem Quiero poder.

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Filmy

1958 O Homem do Dia
1957 ...Y eligió el infierno
1956 Piedras vivas
1954 Día perdido, Un
1952 Sor intrépida

TV seriály

1999 A Lenda da Garça (TV seriál)
1998 Médico de Família (TV seriál)
1995 Primeiro Amor (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky