foto

Agnès Laurent

  • nar. 28.1.1936
    Lyon, Francie
  • zem. 16.2.2010 (74 let)
    Grenoble, Francie

Biografie

Francouzská herečka Agnès Laurent mohla být kdysi zdatnou soupeřkou Brigitte Bardot a stát se velkou filmovou hvězdou, ale i když natočila několik filmů v různých evropských zemích, nepodařilo se jí prosadit se dlouhodoběji. Pocházela z Lyonu a její vlastní jméno bylo Josette Chouleur. Přes dráhu modelky se brzy dostala k natáčení filmů a jejím debutem byla nevelká dívčí role v komedii PAŘÍŽSKÉ MANEKÝNY (Mannequins de Paris, 1956).

Krátce nato obohatila herecké obsazení v dalších filmech s početným ansámblem krásných dívek (ŽENSKÝ KLUB – Club de femmes, 1956; GYMNAZISTKY – Les colégiennes, 1957). Hodnotnější hereckou příležitost dostala až po boku Jeana Maraise ve filmu LÁSKA DO KAPSY (Amour de poche, 1957). Hlavní role pak na ni čekala v komedii MADEMOISELLE STRIP-TEASE (1957), začala točit také v Německu nebo ve Španělsku. Počátkem šedesátých let pracovala také v Británii, kde odehrála dvě hlavní komediální role, film MARY HAD A LITTLE… (1961) bývá dnes označován jako první britská sexuální komedie.

Agnès Laurent natočila do roku 1961 patnáct filmů, jen málo z nich ale převýšilo dobový průměr, a i když jako krásná dívka byla často předmětem zájmu médií, herecká kariéra ji přestala uspokojovat. Stáhla se do ústraní a později se prosadila jako autorka několika detektivních románů. Agnès Laurent zemřela v Grenoblu 16. února 2010 ve věku 74 let.

Pavel "argenson" Vlach

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky