foto

Véronique Zuber

  • nar. 1936
    Belle-Ile-en-Mer, Francie

Biografie

Půvabná Franouzka Véronique Zuber se své vítězství v soutěži Miss Francie snažila prosadit ve filmu, její herecká kariéra ale skončila na počtu šesti titulů, v nichž hrála vesměs vedlejší role. Pochází z venkova na západě Francie, prameny se liší i v datu jejího narození, ale vesměs se uvádí, že soutěž Miss Francie v roce 1955 vyhrála v sedmnácti letech, takže nejpravděpodobnější se jako rok narození jeví 1938. Ještě před celonárodním triumfem se v roce 1954 stala i Miss Paříže.

Před kamerou se poprvé mihla ve filmu FROU-FROU (1955), jednu z hlavních rolí pak hrála v dobově velmi úspěšné komedii ŽIVOT JE KRÁSNÝ (La vie est belle, 1956). Ve spolupráci s autorskou dvojicí z tohoto filmu, Rogerem Pierre a J. M. Thibaultem pak hrála ještě ve filmu MOTORKÁŘI (Les motards, 1959). Mezitím se v menší roli objevila také v kriminálce DÁMY PREFERUJÍ MAMBO (Ces dames préfèrent le mambo, 1957) po boku Eddie Constantina. Koncem padesátých let se její filmová kariéra uzavřela vedlejší rolí v komedii ČETNÍK ZE CHAMPIGNOLU (Le gendarme de Champignol, 1959).

Mezitím se provdala, jejím manželem se stal významný módní návrhář Ted Lapidus (1929-2008), jejich syn Olivier Lapidus (*1958) se taktéž uplatnil v oblasti módy.

Pavel "argenson" Vlach

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky