• Romantický

Líbánky s.r.o. (2007)

Film s neskutočným množstvom dospeláckej roztomilosti (a to nemyslím len Abhaya a Minnishu) :)) Booman Irani má naďalej moje nekonečné sympatie a Kay Kay tiež. Okrem toho je to nečakane aj film s naj naj superhrdinami, ktorí sa kedy ukázali na bollywoodskej scéne :D

Aata (2007)

Sri Krishnu vychovali okrem otca aj filmy. Sám seba považuje za hrdinu a nevynechá žiadnej príležitosti, aby niekomu pomohol. Najmä ak sa jedná o krásne dámy v núdzi - Satyabhama je na úteku, prenasledujú ju a skoro aj chytia. Krishna jej veľmi rád pomôže, snaží sa na ňu zapôsobiť, ale má smolu - Satya už má priateľa... vlastne je práve na ceste za ním. *** Siddharth tu zahral zaujímavú zmenu charakteru - od naivného chlapca v prvej polovici po hormónmi zmietaného muža v tej druhej :D Ileana bola krásna, hrala dobre a keď mali so Siddharthom spoločné scénky nevedela som, na koho sa mám pozerať - obaja boli príliš pekní :)) Hudba chytľavá, farebné a utancované klipy, riadne strelená zápletka, super zloduchovia. Škoda toho urýchleného konca a niekoľkých hluchých miest.

Shakti (2011)

Film ako taký sa mi nepáčil, ale klipy boli pekné, hudba krásna a Ileana s Juniorom boli pastvou pre oči. Najmä teda Ileana :)) Surro Surra *** Prema Desham

Oosaravelli (2011)

Dala som si deň na premyslenie, ale ešte mám stále ten istý pocit - je to úžasná masala, aj napriek chybičkám, ktoré sa do filmu vlúdili. *** Jr. NTR hrá bitkára (a vraha?), ktorý postupne likviduje mafiánov a zloduchov. Podarí sa mu popri tom aj zaľúbiť do krásnej Nihariky. A stane sa súčasťou treťotriedneho gangu rádobych výtržníkov. *** Len toľko o filme, pretože síce sa najprv javil ako štandardný "nebojácny hrdina nakope zadok (a odsekne mačetou časti tela) záporákom, odskočí si na pár videoklipov za svojim dievčaťom, trošku rodinnej drámy atď. Ale tie zvraty v druhej polovici (bolo ich hneď niekoľko!) ma fakt prekvapili. Ešte som nevidela komerčný akčný film, v ktorom by ženská postava hrala takú dôležitú rolu a kto iný by tomu spravil takú česť, ako Tamanna?? To dievča je neskutočné!! *** Bollywood, Bollywood... už si asi nebudem vedieť pozrieť tvoj masala film tak, aby som si ho poriadne užila. Oosaravelli totiž posunol laťku VEĽMI vysoko. Keby ešte hudba bola chytľavejšia (á la Dookudu), tak by som bola v siedmom nebi :D

Dookudu (2011)

Pravá masala - neúprosný policajt, skazení zločinci, romantická zápletka, rodinná dráma, plán pomsty, asi všetci telugskí komici a vedľajší herci, ktorých poznám. Super hudba (až návyková!!) :D Ja som sa bavila kráľovsky, ale na plný počet to predsa len nebolo. Ako návrat Mahesha Babu na veľké plátno to bolo úžasné :)

Awarapan (2007)

Shriya vo filme nebola dosť dlho a Emraan ako sužovaný gangstrík nebol presvedčivý. Ani tempo a spôsob podania príbehu nebol extra zaujímavý. Aj napriek tomu som niekoľkokrát plakala ako malé decko. Na druhej strane mňa rozplačú aj niektoré reklamy... :D Film nie je ničým výnimočný, ale aspoň som teraz zvedavá na originál :)

Singham (2011)

Viním Ajaya Devgana za to, že som si film neužila. Je jedno, či má vymakané svaly a je polonahý, alebo štíhly a v tradičnom oblečení - jeho tvár je stále rovnaká. Dokáže zahrať nanajvýš dva, tri odtiene hnevu. To by tu vlastne malo stačiť, ale nestačilo. Akonáhle sa objavil na scéne, umierala som od nudy. Uspávač hadov. Prakash Raj bol ale perfektný. Scény s Kajal som väčšinou pretočila, pretože sa k svojmu hereckému kolegovi vôbec nehodila a sledovať ich "románik" nebolo príjemné ani po vizuálnej, ani po obsahovej stránke. Okrem toho sa mi nepáči ani jej hranie :-/ .... vlastne som tomu nedala odpad len z princípu - nerada ho dávam a okrem toho, ten Prakash Raj za tú jednu hviezdičku rozhodne stojí :)

Zamilovaný duch (2005)

Do krásnej Lačhi sa zamiluje prízrak, ktorý na seba vezme podobu jej manžela. Ten hneď po (nenaplnenej) svadobnej noci odišiel na päťročnú služobnú cestu. *** Nádherné kostýmy, veľmi príjemná hudba, choreografia od Farah Khan je skvelá. Rani ešte nikdy nevyzerala krajšie. Prvý film, v ktorom mi Shahrukh pripadal trochu sexi :3 *** 'Duch' nie je práve najšťastnejší preklad, keďže tu sa nejedná o dušu zosnulého. Ide skôr o prízrak s čarovnými schopnosťami. Samozrejme to nič nevysvetluje, ale kedy sa ľudové povesti riadili logikou? ;)

Parineeta (2005)

Saif Ali Khan a Vidya Balan patria medzi moje obľúbené filmové páry, takže som si ich tu vyslovene užila. Príjemná hudba, krásne dobové kostýmy a príjemné prekvapenie v podobe itemovky :) Sanjay Dutt by konečne mohol prestať hrať vo filmoch, ktoré mám rada -_-

Sorry Bhai! (2008)

Harsh sa chce oženiť a tak pozve svojich rodičov a mladšieho brata na Maurícius, kde so svojou snúbenicou žijú. Problémy nastanú, keď sa nespokojná nevesta zahľadí do mladšieho Siddhartha a on jej náklonnosť opätuje. *** Skvelé obsadenie a prvý film od Onira, ktorý som videla. Je to dráma, takže veľmi sa u toho človek nenasmeje. Ale s rozuzlením som bola veľmi spokojná :) Len tá nešťastá vedecká stránka... neviem, čo je väčšia pohroma - veda a bollywood alebo medicína a bollywood :)) Najväčšie výhrady som mala voči dĺžke filmu, veľmi skoro sa začal vliecť. *** Moje prvé stretnutie s Chitrangadou Singh a dodnes oplakávam, že od svojho debutu nehrala vo viacerých filmoch.