• Romantický

Ala Modalaindi (2011)

Gautham a Nithya sa obaja (v mierne podnapitom stave :D) stretnú na svadbe svojich bývalých lások. Potom sa (už triezvi) zoznámia a celkom radi spolu trávia čas. Nithya po nejakom čase odchádza domov za svojim (dohodnutým) snúbencom, ale pochytia sa nad jeho nevinnou poznámkou o tom, že má Gauthama asi dosť rada, keď mu o všetkom potrebuje písať. Rozíde sa s ním, pretože jej nedôveruje, ale potom si uvedomí, že má Gauthama naozaj moc rada. Lenže on už má medzičasom priateľku. A zakaždým, keď sa mi zdalo, že sa už konečne dajú dokopy, ukázala sa nejaká nová prekážka. Až toho začalo byť príliš. Našťastie boli Nani a Nithya (hlavní predstaviteia) naozaj dobrí, takže sa to dalo dopozerať. :)

Anaganaga - O - Dheerudu (2011)

Kde začať? Vidno, že fantazijný žáner je v Indii ešte v plienkach :( Nuda od začiatku po koniec, viacej pózovania s mečom než súbojov, nesympatický hlavný hrdina, romantická zápletka by bola lepšia, keby vôbec nebola... Jedna hviezdička za hudbu a za Siddhartha, ktorý ešte nikdy nevyzeral lepšie. Shruthi Hasaan mala za úlohu len pekne vyzerať a to jej išlo na jedničku. Snažila som sa udržať očakávania na uzde, ale aj tak ma Anagananga - O - Dheerudu strašne sklamal.

Delhi Belly (2011)

Očakávala som niečo oveľa, oveľa lepšie. Pripadalo mi, ako keby si úživali nadobudnutej slobody a tak vložili slovo "fuck" do každej druhej vety. A po chvíli to prestalo byť vtipné. *** Väčšina zábavných scénok bola ukázaná v upútavke a trochu aj v promo videách. Celkom chytrý scenár, skvelé momentky. Gang pašovateľov bol zábavný. Z hereckého obsadenia sa mi najviac pozdával Kunal Roy Kapoor. Vir Das strávil väčšinu času v kŕčoch (:D) a Imran si zachoval pravý poker face. *** Nie je to film, ku ktorému sa vrátim, ale rozhodne sa teším na hudobné videá (ktoré neboli súčasťou filmu). Hudba bola skvelá, ale v rámci filmu celkom zabudnuteľná. Keby som na nej takú dlhú dobu nezávislačila, ani by som si ju nevšimla :) Za Jaa Chudail a Aamirovu "itemovku" sú to silnejšie tri hviezdičky (postarali sa o potrebné oživenie). *** Keď už indickú komédiu, tak to radšej Tere Bin Laden a Aagey Se Right - tie boli viacej mojou šálkou kávy :)

Dookudu (2011)

Pravá masala - neúprosný policajt, skazení zločinci, romantická zápletka, rodinná dráma, plán pomsty, asi všetci telugskí komici a vedľajší herci, ktorých poznám. Super hudba (až návyková!!) :D Ja som sa bavila kráľovsky, ale na plný počet to predsa len nebolo. Ako návrat Mahesha Babu na veľké plátno to bolo úžasné :)

Mausam (2011)

Ach jaj, ja som dala epickej romanci o prekliatych milencoch 3 hviezdičky? Aj také zázraky sa dejú :) Užila som si to, rovnako ako si užívam rozprávky, v ktorých nič nie je nemožné :) Aj tak uberám body kvôli rozpačitému strihu a kvôli určitým antiklimatickým scénkam a všadeprítomnej nelogickosti. Na Shahida a Sonam bol ale taký krásny pohľad a hudba bola tiež pekná...

Mere Brother Ki Dulhan (2011)

Luv sa po divokej hádke rozišiel so svojou dlhoročnou priateľkou a hneď požiadal svojho mladšieho brata Kusha, aby mu v Indii našiel nevestu (dievčatá v Londýne sú naňho priveľa). Namiesto tradičnej, tichej a pokornej dievčiny nakoniec nájde slobodobyseľnú Dimple. Vlastne sa mu ozve jej otec, ktorému sa zapáčil inzerát v novinách. Obidve rodiny sa stretnú, Luv i Dimple si sú navzájom sympatickí, takže nezostáva nič iné len prichystať zásnuby, svadbu a privítať ženícha, keď príde z Londýna. ***** O čom asi môže byť film s názvom "Bratova nevesta?" Žeby o tom, ako sa Kush (Imran Khan) zaľúbi do dievčaťa, ktoré našiel pre svojho brata? Presne tak! Ale že sa ani minútu... nie, ani sekundu nebudem nudiť, to som nečakala. Vedela som, že sa mi film bude páčiť. Imran a Ali sú momentálne moje najväčšie platonické lásky, upútavka bola zábavná, hudba chytľavá. Ohlas od divákov bol tiež pozitívny. Hoci Katrina vyzerala v ukážkach trochu prehnane, vo filme hrala prirodzene a bola zlatá od začiatku do konca. Ali Abbas Zafar, teším sa na tvoj ďalší film. Veľmi. :) ***** Oh, a John Abraham sa tam mihne len na 5 sekúnd :D ***** PS: Čo sa kolega Niktorius tak krásne poeticky snažil povedať bolo, že Katrina vyzerala krásne... Recenzia

My Friend Pinto (2011)

Ani som nemala veľké očakávania, ale aj tak to bola nuda. Zato sa už teším, až uvidím Prateika v nejakom poriadnom filme, ten chlap má charizmu. Finálne tanečné číslo bolo zábavné, tie ostatné už menej :P Zopár zaujímavých charakterov, inak nič extra. Film sa príliš snažil prešpekulovať dej, ale v konečnej podobe vyzeral ako niekoľko pozlepených skečov :(

Oosaravelli (2011)

Dala som si deň na premyslenie, ale ešte mám stále ten istý pocit - je to úžasná masala, aj napriek chybičkám, ktoré sa do filmu vlúdili. *** Jr. NTR hrá bitkára (a vraha?), ktorý postupne likviduje mafiánov a zloduchov. Podarí sa mu popri tom aj zaľúbiť do krásnej Nihariky. A stane sa súčasťou treťotriedneho gangu rádobych výtržníkov. *** Len toľko o filme, pretože síce sa najprv javil ako štandardný "nebojácny hrdina nakope zadok (a odsekne mačetou časti tela) záporákom, odskočí si na pár videoklipov za svojim dievčaťom, trošku rodinnej drámy atď. Ale tie zvraty v druhej polovici (bolo ich hneď niekoľko!) ma fakt prekvapili. Ešte som nevidela komerčný akčný film, v ktorom by ženská postava hrala takú dôležitú rolu a kto iný by tomu spravil takú česť, ako Tamanna?? To dievča je neskutočné!! *** Bollywood, Bollywood... už si asi nebudem vedieť pozrieť tvoj masala film tak, aby som si ho poriadne užila. Oosaravelli totiž posunol laťku VEĽMI vysoko. Keby ešte hudba bola chytľavejšia (á la Dookudu), tak by som bola v siedmom nebi :D

Patiala House (2011)

Zopár zaujímavých momentov film nezachráni. Po prvej polhodine neúmorne nudné. Dve dobré skladby, inak som z tohto filmu nič nemala.

Rockstar (2011)

Dobré, veľmi dobré, malo to potenciál byť vynikajúce, ale... ale Nargis Fakhri. Kvôli nej som musela ísť s hodnotením dole. Scénky, u ktorých som mala dojatím roniť slzy, som presedela s nemým úžasom - ako je možné, že jej také zlé hranie prešlo? Dúfam, že sa z Bollywoodu vytratí rýchlejšie než Giselle Monteiro. Na druhej strane to bol Ranbirov film a on bol úžasný :) Asi môj obľúbený film od Imtiaza Aliho.