Na odstřel (2009)

obyčejný, ale poctivý a dobrý oldschool update po 14 letech na 4*

Naqoyqatsi (2002)

důstojné zakončení trilogie... v sále Village Cinemas nás bylo dvanáct a zůstali jsme čtyři, ale za celou dobu jsem se nenudil ani chvilku... kdyby ostatní filmaři občas chápali film jako Reggio, svět by byl o něco krásnější... co se týče Glasse, právě na qatsi je dobře vidět, že za 14 let neprodělal téměř žádný vývoj a patří už jen do učebnic (tady ale alespoň vyměnil ty strašný sbory za cello)

Naše prokletí (2013)

Skvělá příležitost a skvělá statická kamera co neuhne, když si všichni lidi v sále přejí, aby už uhnula... Mrzí mě, že filmaři nestrávili s párem víc času, nedokázali jej víc uvolnit, vykřesat víc dobrých scén. Písničku na konci si taky mohli odpustit, ale každopádně vznikl silný film.

Navždy mladý (1992)

tenhle film jsem si před pár lety při cestě autobusem docela užil... všechny holky brečely a my je utěšovali... jinak je to sračka, samozřejmě

Nebezpečná laskavost (2018)

Ale jo, vtipný. Obě ženský dobrý. Škoda překombinovaného konce.

Nedělní oběd (2013)

Podivně dělaný dokument (?)... co z toho bylo hrané a co bylo pravé? Nedůsledná forma znedůvěryhodňuje celkové vyznění. Důležité téma, ale špatně natočený film.

Nejmilejší nepřítel (2012)

prijemna zapletka a dokud se nezacne strilet (Tom Burke je dost nepresvedcivej), je to i zajimave a napinave, pak najednou jako by se reziser zblaznil a myslel ze toci Figarovu svatbu (lidi pobihajici ze dveri do dveri), Limonadovyho Joe (strela uvizla v amuletu na hrudi... opravdu??!) nebo Indiana Jones (na posledni chvili vybehneme z jeskyne a schovame se pred bombou za kamenem)... obzvlaste mi vadi, ze zatimco se film snazi odhalovat lidskost v Nemcich - jak objevne! -, Rusy na palube ponizuje na primitivy s kalasnikovem bez vlastni identity... prilis levne natocena nechtena komedie plna klise