Nebeský koš (1999)

Předností filmu je, že není politický, nevyjadřuje se k tehdejší politice Srbska ani k mezinárodní politice, prostě se zaměřuje na lidi z obyčejného sídliště, kteří se snaží nějak žít, i když se každý večer bombarduje. Snímek tak lze prožít a užít i bez širších znalostí tehdejší situace (bombardování Bělehradu, kvůli politice S. Milosevice). Výborný film, ve kterém se sešlo mnoho skvělých mladých herců.

Všichni moji blízcí (1999)

Dlouho jsem váhal nad hodnocením. Příběh je to silný, dojemný a hluboce lidský. Ale po filmové stránce to má řadu nedostatků - zejména plochá televizní režie a špatné postsynchrony. Škoda.

Bělehradský fantom (2009)

Velmi zajímavý příběh, ale formát doku-drama mi moc nesedí. Starší pánové něco povídají, pak jsou dotáčky stylizované trochu jako Profesionálové, ale ve výsledku je to spíš Malý pitaval z velkého Bělehradu. Ovšem Vasa byl frajer a Porsche je prostě Porsche.

Cesta za horizont (2009)

Dobře řemeslně uděláno, výborná hudba Young Gods, dobří herci, atmosféra. Ale celek působí zmateně a nedodělaně.

Mozartova sestra (2010)

Zajímavý příběh opomíjené historické postavy. Ovšem filmově nic zvláštního.

For Semafor (2010)

Sice zajímavé, ale vlastně nudné dvacetkrát totéž a téměř žádná písnička nezazní celá. Navíc se tomu sotva dá říkat road movie, když tam není žádné cestování, jen se mění místa natáčení. Ty kapely mám rád, ale jako film do kina se to nehodí.

Dům košaté lásky (2009)

Děj a vztahy jsou opravdu mimořádně košaté, až je toho občas příliš. Taky mě trochu iritovalo, že se tam pořád souloží, jako by vztahy ani o ničem jiném nebyly. Ale spousta drobných vtípků, třeba aktivistický soused, to vpohodě dorovnává.

Kino Lika (2008)

Mě ta bizarnost přišla už trochu únavná..., ale za vidění to rozhodně stojí.

Švejk v civilu (1927)

Dneska už to moc k podívání není, a je úplně jedno, jestli k tomu hraje nějaká hudba. Zajímavé pouze jako historická kuriozita, která vznikla ještě před Ladovými ilustracemi a výběr hlavního představitele patrně ovlivnil pozdější Švejkova zpodobnění.

Krajkové bílé šaty (1989)

Začátek je dost nesrozumitelný. Tady to pan Pita s tou imaginací a symbolismem trochu přehnal. Postupně to ale do sebe zapadá a vztahy se vyjasňují. Rozhodně nadprůměrný filmový zážitek.