• Krátkometrážní

Chaplin opatrovníkem nemocných (1914)

Chaplin by se asi jako opatrovník nemocných neuživil....scéna s kolečkovým křeslem jedna z nejvtipnějších DÁLE HRAJÍ: Minta Durfee (Woman) Jess Dandy (Uncle) Cecile Arnold (Girl) Harry McCoy (Policeman) Gene Marsh (Nephew's girl friend) William Hauber (Cop) Glen Cavender (Drinker/Cripple) Charlie Murray (Drinker) Vivian Edwards (Nurse)

Panika v ulicích (1950)

zdařilý krimi thriller, zřejmě jeden z prvních, který se zabývá myšlenkou smrtící epidemie...

Frigo na divadle (1921)

opět vynikající. První půlka v divadle je naprosto skvělá, poté už to trochu upadá, ale rozhodně stojí za vidění!

Chaplin si vydělává na živobytí (1914)

první, trochu nezvyklý Chaplinův film, i když se zrovna nebude smíchy válet po podlaze..... ZAJÍMAVOST: Chaplin zde vystoupil ještě v kostýmu, který si přinesl z music-hallu - žaket, cylindr, mroží knír a monokl. . DÁLE HRAJÍ: Virginia Kirtley (Girl) Alice Davenport (Mother) Henry Lehrman (Reporter) Minta Durfee (Woman at car wreck) Chester Conklin (policeman/ bum) Tammany Young (onlooker)

Chaplin v kabaretu (1915)

vynikající kousek z Chaplinova období v Essanay ve kterém Charlie navštíví kabaret a samozřejmě ztropí poprask, kterému není rovno. DÁLE HRAJÍ: Charlotte Mineau (Lady in the Stalls) Dee Lampton (The Mischievous Fat Boy) Leo White (Man in Stalls and Conjuror) John Rand (Orchestra Conductor) James T. Kelley (Musician and Singer) Paddy McGuire (Musician) May White (Fat Lady in Foyer/ Snake Charmer} Bud Jamison (Edna's Husband /Singer) Phyllis Allen (Lady in Audience) Fred Goodwins (Gentleman in Audience) Charles Insley (Gentleman in Audience) Carrie Clark Ward (Woman in Audience) Lawrence A.Bowes (Ticket Taker/ Spectator in Balcony) Frank J.Coleman (Spectator) George Cleethorpe (Spectator)

Frigo mezi indiány (1922)

skvělá groteska....to není můj dům a to není moje žena! :D

Chaplin manželkou (1914)

no mě Chaplin jako manželka příjde docela vtipný/á.....není to sice nic, co by si člověk zapamatoval na celý život, ale pobaví a o to přeci šlo a ještě musím dodat, že Chaplinovi ty " ženské role" fakt seděly. DÁLE HRAJÍ: Mack Sennett (Film Director) Billy Gilbert (Cop/Man in white shirt)

Chaplin v parku (1915)

strašně ukopaná a poměrně nepřehledná záležitost. Z In the Park se sice neposadíte na zadek, ale neurazí: DÁLE HRAJÍ: Leo White (Elegant Masher) Margie Reiger (His Fancy) Bud Jamison (Edna's Beau) Billy Armstrong (Thief) Ernest Van Pelt (Policeman)