• Mysteriózní

Mladý a nezkušený (1937)

V té době to musel být atraktivní film, dnes už je to ale tak tak průměr. Málo uvěřitelný děj a občas divoký střih, jak kdyby parodoval základní filmové triky. Nejvíc se mi tam líbil Edward Rigby.

Where There's a Will (1955)

Annie! Annie! The master's blown to bits. Pozůstalí po majiteli statku, který nechtěně aktivoval čaganem minu, se sjedou na statek, aby převzali dědictví. Zatímco jeho synovec tam chce zůstat a farmařit, ostatní chtějí statek prodat. A tak začne smršť slov uřvaných měšťáků a divák je vlastně rád za jejich kadenci, protože jinak by to bylo mnohem delší. G. Cole tu byl v pozadí a hlavní mužskou roli hrál Leslie Dwyer. Ovšem nejvíc se mi líbil děda s vesnickým dialektem. :-)

Mrs. Pym of Scotland Yard (1940)

Ženská - detektiv vyšetřuje dvě vraždy. Jejich způsob je těžko uvěřitelný, tak jak celý film. I na detektivku z roku 1940 je to velmi slabé.

Dick Barton Strikes Back (1949)

To je snad nějaká adaptace brakové literatury. Hlavní postava filmu si tam užívá jednu únikovku za druhou a to zcela zdarma. Ovšem nejvíc k smíchu byla zbraň hromadného ničení.

The Keys of the Kingdom (1944)

Přestože hlavní postavu potkává jedna rána za druhou, děj je celkově tak trochu idylizovaný. Tím ale nemyslím knězův příkladný a pro druhé inspirativní přístup, přes všechno to, co se mu stalo a dělo. Setkáme se s různými postavami, které vzájemně tvoří někdy až paradoxním způsobem kontrast. Například 2 knězovi přátelé z mládí, jeden ateista, druhý biskup. Do toho je přimíchán trochu trpký humor, například vítání při příjezdu kněze do vesnice nebo sarkastický biskup v podání V. Price.

Klub Pickwickovců (1952)

U této komedie bych vyzdvihl masky. Jednotlivé postavy už svým vzhledem reprezentovaly celý charakter filmu. Herecké výkony byly také na výborné úrovni. Dnes už to ale nedokáže oslovit, protože ikdyž všechny ty vlastnosti lidí stále přetrvávají, přeměnily se do úplně jiné podoby. Mohlo to ale stále sloužit jako pohled do tehdejší doby, kdyby nebylo použito tolik nadsázky. Humor byl místy anglicky mdlý, kdy divák sice ví, že se v tom místě má smát, ale nesměje se. Navíc Angličan neumí ani komicky spadnout do vody.

Strašidelný palác (1963)

Jako horor to nefunguje, ale jako zfilmovaný čarodějnický příběh ze starých časů je to velmi dobré.

John and Julie (1955)

Dvě děcka se tajně vydají do Londýna na korunovaci královny. Potkají cestou několik lidí, kteří jim chtě nebo nechtě pomohou se tam dostat a hromadu lidí, kteří jim pomohou, když se v Londýně ztratí. O zábavu se většinou stará věčně vzteklý otec jedné z hlavních postav. Pokud to budu hodnotit jako film pro děti a mládež, tak 4*. Dnes se na to ale podívají spíše ti starší, protože mládež to asi moc nenadchne.

Jumping for Joy (1955)

Zesměšněný a následně propuštěný zaměstnanec závodiště chrtů přijde o ubytování a ujme se ho jiný bezdomovec bydlící v odstaveném vagónu. Komedie z prostředí závodů chrtů s typickým Howerdem plná různých komických situací s různými postavičkami, s kterými se hlavní postava potkává.

Tři veselí námořníci (1940)

Ze začátku to bylo až protivné. Pak se to trochu zlepšilo a vyklubala se z toho klasická válečná komedie plná náhod a zmatků s prvky grotesky. Jenom škoda, že ti tři nebyli očividně žádní komici. V rámci žánru tak 3,5*.