• Romantický

Bazén (1969)

Tenhle film mám hodně ráda, ale to se dá snadno čekat od někoho, kdo byl vždy velikým fanouškem (fanynkou) Romy Schneider. Bazén mi připadá víc než vydařený. Alain Delon si spolupráci s Romy Schneider vysloveně vyžádal a udělal dobře... stejně tak ona, protože kývla :-) To počáteční lenivě slunečné kouzlo... které najednou rozmetá na mraky kdeco a kohokoliv..

Ecce homo Homolka (1969)

Homolkovic rodinka je prostě rodinné (české, resp. československé) stříbro... zatím se mě neomrzelo.

Co nikdy nepochopím... (1968) (pořad)

Má to určitý patos, ale Láska prokletá v podání Hany Hegerové se mi asi neomrzí ... a když si ještě návdavkem uvědomuji ta jména, která jsou pod tímto recitálem podepsána - Ján Roháč, Miroslav Ondříček, dr. Zdeněk Mahler, Ester Krumbachová -, tak si říkám "Klobouk dolů!", protože paní Hana Hegerová měla celou tu dobu obrovskou kliku na své spolupracovníky a přátele a lidi kolem sebe.. A k těm osmdesátinám hlavně hodně zdraví a ode mě určitě i poděkování..

Perný den (1964)

Klasika. A jako dokument doby a hlavně fenoménu Beatles neoddiskutovatelně záslužný počin..

Mlčení (1963)

Co na to říct? Prostě Ingmar Bergman a moje oblíbená severská filmografie..

Jako v zrcadle (1961)

Jisté je jedno: vůbec nejde o odpočinkový film... ale s tím snad ani nikdo nepočítal. Je to "Bergman". Líbí se mi komentář Marigolda - svou poznámkou o bezvýchodnosti mě dostal konečně do pohody, takže díky :-)

Byt (1960)

Nemůžu jinak než 5 hvězdiček... můj milovaný Jack Lemmon... Byt a ještě Nebožtíci přejí lásce, to jsou mé top filmy s ním. Jo, to je pokoukání...

Rocco a jeho bratři (1960)

Skvělý!!!! Annie Girardot - na ni hledím hodně nekriticky a neobjektivně, jsem si toho vědoma, ale mám to tak se svými hereckými hvězdami. Jenže tady můžu být v naprostém klidu - byla úžasná. A na výkon mladého Alaina Delona bych taky neměla zapomenout :-)

Někdo to rád horké (1959)

Inu, můj oblíbenec Jak Lemmon... "byl dokonalý". Ačkoliv mám jiné filmy, které moje vnitřní struny rozezvučí, tenhle mám ráda. I když nevím, jestli nejsem ovlivněna právě Jackem Lemmonem. Ale ať to tak je nebo ne, vůbec mi to nepřekáží..