• Mysteriózní

Wrestler (2008)

Předtavte si starého wrestlera, jenž svůj život prožil v ringu a na nohách ho drží publikum. Zdevastovaná tělesná schránka odpovídá více než pravdivě o životě rváče, ale také přítele dopingu a různých druhů drog. To ovšem ještě neznáte Mickeho Rourka, který jsi v tomto excelentním dramatu zahrál na stará kolena příběh Randyho "The Ram" Ten zde nelítostně hraje jako život a nejspíš to bude i jeho životní role a odraz jeho skutečného já. Když se podíváte mezi běžné lidi určitě občas narazíte na lidi kteří jsou světu u pr.... ;) Ram býval jedním z nich dokud si to v důchodovém věku nedal v hlavě do pořádku a nepokusil se znovu žít. Cesta to byla trnitá a házela Ramovy pod nohy nemalé překážky. Touha sblížit se znovu se svou opuštěnou dcerou a sbalit sympatickou striptérku patří mezi aktuální cíle Rmova žebřičku lidským hodnot. Povede se mu uspět a znovu žít? Nezbývá než se podívat na The Wrestler přátelé :). Pro mě je to prostě film roku 2008 a patřím k mnoha lidím co přáli oscara právě Rourkovi. Aronofsky válí a už se nemůžu dočkat RoboCopa.

(1998)

Pravá ukázka lidské posedlosti a snahy pochopit dosud nepochopené. Max Cohem se již dlouhou dobu snaží odkrýt pravou podstatu Pí. Uzavřený člověk co ve svém bytě ma mnoho prapodivných zařízení na výzkum matematiky. Odhaduje čísla burzy a nepřestává ve své práci. Jeho zdravotní stav se zdá být v normalu pokud ho ovšem nepostihne jeden z jeho prudkých záchvatů. Jako můj první film od Aronofskyho mě to doslova odrovnalo. Černobílý obraz tomu dodává tu spravnou existencionálně depresivní atmosféru. Zvuky a především hudba posunuje tento počin tam kam se zatím lidský mozek nedostal.