Vítejte u Ch'tisů (2008)

Velice příjemná komedie, kde nejde jen o humor týkající se místního slangu, což kvituji, protože pak by film upadl do spousty ztřeštěných výplodů, které chrlí některé evropské, ale i americká kinematografie, a které lze hodit tak do jednoho pytle a utopit v rybníku :-))

Kazatel Kalašnikov (2011)

Chápu, že je to natočeno podle pravdy, námět je opravdu závažný. A chtěl jsem hlavnímu hrdinovi po jeho "napravení" fandit, ale nebylo moc čemu, ten film se opravdu nijak nerozvinul... prostě nuda. A za tu křesťanskou agitku hvězda dolů!

Jiná země (2011)

Ano, námět opravdu skvělý, ale zdaleka plně nevyužitý. A, bohužel, na můj vkus "přepsychologizováno", přece jen bych se více chopil i scifi motivu a dotáhnul to dál...

Mamas & Papas (2010)

Natočeno velice "nefilmově", vlastně jediná osoba, která opravdu hrála byla Zuzana Bydžovská. Jinak mne ale tento náhled z různých stran na (ne)touhu po dítěti nezaujal.

Gympl (2007)

Tři hvězdy jen díky Evě Holubové, Zuzaně Bydžovské a Tomáši Matonohovi... Zpočátku tam byl náznak poetiky Sklepa, ale pak jako by režisér nebo scénárista nevěděli o čem ten film má vůbec být, zda to má být komedie nebo tragikomedie...

Román pro muže (2010)

Film na jedno zhlédnutí, projde a vyšumí... nejlepší byly ty krásné pohledy na Tatry včetně Lomnického štítu.

Tygr a sníh (2005)

Láska překoná hory a válečná utrpení... Tragikomická až groteskní freska, které musíme odpustit spoustu věcí, ale přesto nejdůležitější je ten smysl jeho jednání...

Simon Birch (1998)

"Co má káva a koblihy společného s Bohem?" - "Není mi známo, jak můžou řízky vízt k souloži..."- "Rád bych věděl, že vše má své opodstatnění!" Byl předurčen stát se hrdinou... Dojemné komediální drama o přátelství a víře, které dokáží překonat strasti při hledání vlastního otce i sama sebe. Velikost těla rozhodně neznačí velikost duše!

Vysvobození (1972)

Drsné a syrové drama. Boj o přežití s promitivními domorodci v nehostinné přírodě. Stáří filmu rozhodně neubralo na působivosti.

Král rybář (1991)

Sonda do života lidí, kterým tragédie obrátila život. Příchod Robina na scénu a jeho první výstupy u mne evokovaly našeho Šaška a královnu... Později děj trochu ustrnul, ale především za Williamsův výkon dávám čtyři hvězdy.