Agatha Christie's Poirot - Dobrodružství claphamské kuchařky (1989) (epizoda)

Dobrá detektivka která začíná vlastně nevině. Jde o případ který snad ani Poirota není hodný. Děj se ale postupně zamotává a dává tušit věci budoucí. A skutečně se z nevinného případu vyklube spleť intrik a vražda. Kvalitní díl - 82 %

Agatha Christie's Poirot - Dobrodružství egyptské hrobky (1993) (epizoda)

Tentokrát Poirot řeší případ, který vypadá, že ani není zločinem, ale mstou ze záhrobí. No Poirot opět nezklame a případ bravurně vyřeší. Dlužno dodat, že když má člověk všechna fakta není problém vraha odhalit. Pěkné prostředí a zajímavý příběh. 81 %

Agatha Christie's Poirot - Dobrodružství italského šlechtice (1993) (epizoda)

Tenhle díl byl vcelku o ničem, ačkoliv tam byla vražda a i šedé buňky dostaly zabrat, vše se odvíjelo tak nějak samozřejmě, až člověk měl pocit, že se nic neděje. I když zápletka byla solidní. Nicméně v tomhle díle exceluje Hastings, který je tentokrát mimořádně bystrý a pohotový a dost se mi líbilo, jak pronásledoval vraha při automobilové honičce. Nebýt Hastingse je tenhle díl zklamáním. 65 %

Agatha Christie's Poirot - Dobrodružství na moři (1989) (epizoda)

Poirot opět nezklamal. A tentokrát si k vyřešení případu přizval mluvící panenku, aby odhalil břichomluvce. Ačkoliv to vypadá poněkud zvláštně, velmi dobře to funguje a opět nás Poirot baví. 85 %

Agatha Christie's Poirot - Dvojitá stopa (1991) (epizoda)

Tenhle díl byl pro mě vyloženě zklamáním. Zápletka i děj vcelku originální, ale chyběla atmosféra a dost jsem se nudil. Bohužel, asi nejhorší Poirot. 55 %

Agatha Christie's Poirot - Dvojnásobný zločin (1990) (epizoda)

Taková anglická komedie, rozhodně ne drama. Ve chvíli kdy se případu ujímá kapitán Hastings je jasné, že to bude mazec. A taky je. Ale co mu zbývá když je Poirot na "důchodu". Samozřejmě v posledních minutách si Poirot důchod rozmyslí a případ vyřeší. Nicméně i já jsem věděl kdo a proč a proto nemohu hodnotit výš než 3 *** , a nezachrání to ani neschopnost Hastingse cokoliv vyřešit. 70 %

Agatha Christie's Poirot - Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (2013) (epizoda)

Tenhle díl ve mě vyvolává tak trochu rozporuplné pocity. Na jednu stranu, zápletka je opravdu dobrá, jsou tam zajímavé vraždy, Poirot je ve zvláštním rozpoložení, temná opravdu temná atmosféra, skvělá hudba, brilantní herecké výkony ... Na druhou stranu scény kterak Poirot opravuje vysílačku a pod. to je prostě hrůza. Myslím, že některé snahy o "modernu" měli zůstat na papíře a ne je cpát do filmu. Navíc to bylo malinko překombinované a některé scény byli vyloženě samoúčelné. Jinak, ale skvělý Poirot. 80 %

Agatha Christie's Poirot - Karty na stole (2005) (epizoda)

Dle mého jedna z lepších Poirotovek, tentokrát totiž Poirot nemusel řešit jen onu vraždu podivína, ale i vraždy spáchané jeho hosty a potenciálním vrahem. Velmi zajímavé a dobré. 83 %

Agatha Christie's Poirot - Kočka mezi holuby (2008) (epizoda)

Velmi zamotaný a velmi zajímavý příběh, když připočtu jako vždy skvělého Davida Sucheta, vyjde mi skvělá kriminálka u které jsem se dobře bavil. 87 %