Spalovač mrtvol (1968)

Další klasika, která se na mně minula účinkem. Hrušínský je excelentní a poslední třetina parádně vygraduje, ale ten zbytek je takový unylý a ne až tak podmanivý, jak bych si u filmu podobné proslulosti představoval. A říkat tomu horor? To byla doufám jen nadsázka.. P.S. Menšíkovy WTF momenty jsou nezapomenutelné:-)

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Další kousek z TOP 250, který se u mě minul účinkem. Slovům jako "geniální" či "nejlepší" se jen pousmívám. Být to o hodinu kratší, teoreticky bych dal i 5* Takhle je to jen "velmi dobrý" film, bezpochyby perfektně zrežírovaný, ale občas nelogický a chvílemi nudný. 70% Sorry.

Romeo, Julie a tma (1959)

Krásný příklad toho, že i dobře natočený film může působit prázdně a bez života při srovnání s vynikající knižní předlohou. Atmosféru a melancholii Otčenáškova díla se bohužel nepodařilo přenést na plátno takovým způsobem, aby film zanechal tak výraznou stopu jako kniha. Nejde ani tak o výběr možná až příliš starých herců do ústředních rolí (ono 18 a 25 let JE rozdíl..), jako spíš o jejich výkony, jež mě zkrátka nepřesvědčily. Přesto se nejedná o špatný film, jen ty emoce se někam vytratily. Radši berte knihu.

Sedm samurajů (1954)

Krásný film, jehož rozvláčnost však lidem nezvyklým (jako třeba mně:) může působit obtíže.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Klasika, která hravě strčí do kapsy všechny pokémony, rychlou rotu i strýčka Skrblíka s celým jměním navrch.

Neviditelný muž (1933)

Tento snímek ve své době bezpochyby exceloval povedenými triky a kvalitním scénářem. A uchvacuje ještě po téměř 80 letech.