James Cameron: Příběh sci-fi (2018) (seriál)

Tak povrchní dílo bych od Camerona fakt nečekal. Ani kdyby to natočil cestou na záchod při natáčení nového Avatara. Dokument nesděluje nic moc zajímavého, Je to jen bla bla bla o tom, že lidská fantazie a vesmír tlačí horizont poznání dál. Prostě prázná sláma. Škoda Jamesi.

Zabiják & bodyguard (2017)

Všechno dobrý, jen ten scénář potápí celý film, takže je docela ztráta času se na to dívat.

Childhood's End (2015) (seriál)

Skvělé! Sci-fi jak má být. Cítím radost z toho, že i v dnešní době lze něco takového natočit. Kéž by takových děl bylo ke koukání více!

Rock of Ages (2012) odpad!

ABSOLUTNÍ FILMOVÝ HOLOCAUST!!! Při sledování tohoto filmu jde fakt o život.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Tak pozor! Jasně hra na agenty, bla, bla, bla. Film má parádní atmošku, parádní spád a parádní Charlize. Její nasazení je ohromné. Mě se na to koukalo opravdu skvěle.

Star Trek: Discovery - Vlk v rouše beránčím (2018) (epizoda)

Zatím nejlepší díl série. Spád, překvapení a super nápad na jiné role stejných postav ve dvou paralelních vesmírech.Takhle si představuji sci-fi seriál.

Stranger Things (2016) (seriál)

Wow, Super seroš. Obzvlášť, když jste v 80.tých letech byli ve věku hrdinů a můžete se tak věrohodněji dívat zpět a více ocenit to fantastické retro (u nás známé jen z tehdejších filmů jako je E.T. apod.). Když odmyslím počítačové triky, tak by tento seriál mohl být natočen klidně rovnou už v 80. letech, protože skvěle zachycuje jejich atmosféru se vším všudy a to nejen reáliemi a i příběhem, scénáristé tak mají obrovskou výhodu, protože to, co v seriálu dějově šustí papírem se vlastně do takového retra organicky hodí, a i kritický divák musí uznat, že to není ke škodě věci. Vrchol tohoto úkazu je v závěru 2. serie. :-) je ale milej :-). Vlastně celá 80. léta byla taková milá, akorát si musíte dát pozor, abyste se při té jejich současné seriálové verzi nepodělali strachy :-)))))).

Blade Runner 2049 (2017)

Právě jsem se vrátil z kina! A bylo to super. Nebylo to bez rizika, ale zaplať pámbů za ty dary. Spousta věcí se ve filmu povedla, spousta. A pár také ne, hlavně scénáristicky, ale vždy se tvůrcům nějak povedlo z té fabulové pasti nějak vybruslit a ještě překvapit něčím novým. Je to více než jen důstojné pokračování prvního filmu a první film dobře rozvíjí a nešustí to papírem (jen trochu). Je to takové, jaké by se vám zdálo pokračování Blade Runnera poté, co jste ho v roce 1982 viděli v kině a vrátili jste se večer domů, ulehli a váš mozek plný dojmů z právě proběhnuvší návštěvy kina celý zážitek ve fázi REM živě zpracoval do pokračování, které ale nikdy nevzniklo a vám zůstali v paměti jen mlhavé střípky. Až nyní o 35 let později se na ten tehdejší sen můžete zajít podívat do multikina a celé si to důkladně projít znovu při vědomí, kousek po kousku :-)