Počátek (2010)

Na Inception jsem se těšil už od okamžiku, kdy jsem viděl první trailery. Chvíli jsem pak uvažoval o tom, že bych si ho pustil na počítači. Došlo mi ale, že bez kina by to opravdu nešlo, a návštěva se bohatě vyplatila. Po celé dvě hodiny jsem se nemohl odtrhnout od obrazovky a přemýšlel jsem, co nám to vlastně Nolan předkládá. V závěru ale všechno dokonale zapadlo do sebe, a já s úlevou zjistil, že jsem ten film opravdu pochopil. I když… Geniální námět, skvělé herecké výkony (Leonardo, Ellen i ostatní) a zajímavé lokace. Rozhodně stojí za to nechat se vtáhnout do děje.

Černá labuť (2010)

Tak tohle byla vskutku životní role! Moc jsem se těšil, co nám Aronofsky tentokrát nadělí. Precizní režie, gradace filmu, na Natalii jsem se nemohl vynadívat – ať už jako křehká dívka / bílá labuť, která se nedokáže pořádně odvázat a uvolnit, nebo jako její nově probuzený protiklad, obě role byly perfektně zvládnuté. Jestli jí za tuhle roli uteče Oscar, tak už na světě není žádná spravedlnost. Nesmím ale zapomenout ani mírně psychopatickou Winonu Ryder a na Milu Kunis – pokušitelku. Obě dvě Natalii dobře sekundovali. Jsem zvědavý, co si pro nás Darren připraví příště, a nemyslím si, že má smysl porovnávat Black Swan s jeho ostatními počiny. Každý film je unikát, ale za sebe můžu říct, že ve mně všechny vzbuzují ten samý přemýšlivý pocit a ty samé emoce, které mi dlouhých několik minut po skončení filmu nedovolí ani se pohnout. PS: tohle je můj první komentář :-)