Alt.64

student

<< předchozí 1 2 3
    • 7.7.2016  21:02
    (M)učedník (2016)

Odvážný a znepokojivý ruský film.

• 29.12.2015  21:41
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Výborná britská podívaná, kterou BBC nadělilo Agátě ke 125. výročí narození. A chtěl bych všechny jejich sluneční brýle!

• 18.2.2015  14:08
    Miranda (TV seriál) (2009)

Such fun!

• 28.11.2013  21:16
    Show Catherine Tateové (TV seriál) (2004)

Am I bovvered? Podobné jako Little Britain, ovšem Tate válí ještě o level výš!

• 7.7.2011  13:56
    Le Havre (2011)

Krásný francouzský (fr-finský) film u kterého lze jen odhadovat dobu, ve které byl natočen a ve které se odehrává (pakliže si to předem nepřečtete :). Hezká exkurze do života obyvatel Normandie a vůbec do francouzského života a problémů s imigrací, do kterých se zapletou i místní. Interiéry a exteriéry jsou vyšpičkované tak, že nevíte zdali se nacházíte v 60. letech nebo v současnosti, a to dodává filmu ještě větší kouzlo. Navíc ta francouzština! 95%

• 1.6.2011  18:16
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

Teď dobře poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat! Seriál, který nikdy neomrzí, na kterém jsem vyrostl a pouštěl si ho pořád dokola. Výteční herci, skvělý český dabing - poklona paní Janžurové, pánům Postráneckému, Jirákovi, Zounarovi a dalším :) Výborné gagy, krásná Helga... Jó, kavárna René už je klasika. :) Takže Vive de Gaulle! Kdo?! No ten s tím velkým frňákem přeci! Ahá! Vive l'frňák!

• 17.4.2011  16:33

WOW! Naturalistický, vizuálně propracovaný film s výbornou hudbou, nemluvě o kvalitě samotného zpracování díla A. Burgesse. I´m singing in the rain...! Bacha na Beethovena.

• 17.4.2011  16:23

Tradičně suprový, byť scénáristicky mírně slabší Příběh hraček. Jde znát, že je to poslední díl série, a některé pasáže člověka přímo nutí dojmout se - viz hračky ve spalovně. Příběh ve školce by tak trochu mohl přiblížit dětem školou povinným totalitní praktiky, kdy se z růžového chlupáče stala "krvavá" obluda. P. S.: Chudák Ken, prasklo to na něj :-D

• 16.11.2018  12:05
    Klér (2018)

Klér není film o víře, ale o mafii, korupci, hříchu. Wojciech Smarzowski neodpouští nic a nehledá kladné hrdiny. Není ale zlý, protože všechny věci, které popisuje, jsou více než uvěřitelné. Škoda, že film nejspíš nebude k vidění v Česku, i kvůli těm “českým stopám”, které obsahuje.

• 8.10.2016  20:16
    Volyň (2016)

Velmi naturalistický film o zlu nacionalismu. Z jakékoli strany.

• 5.12.2013  23:13
    Gravitace (2013)

Filmařsky, technicky i vizuálně úchvatné. Příběhově á la bum-hop-bum-hop-bum-bum-hop-žbluňk, ale snesitelné.

• 27.3.2013  12:33

Měl jsem sto chutí propadnout se do Západního Německa. Občas jsem se zasmál, ale spíš jsem se styděl, že to u nás vypadá jak někde v Albánii (Albánci nechť to neberou osobně). U dokumentů takovéhoto typu se těžko něco vymýšlí, záleží na aktérech, co předvedou. A že někteří se teda předvedli.

• 3.9.2012  19:16
    Viceprezident(ka) (TV seriál) (2012)

Americký pokus o Jistě, pane ministře (premiére). No. Ne že by to bylo špatné, ale "předloze" se to nepřibližuje. Ale není to nezábavné.

• 24.8.2012  19:51
    Ruiny (2008)

Kultovní botanický horor s prvky Nemocnice na kraji města.

• 25.7.2012  22:34
    Tetovaný (1968)

Scéna v restauraci je dokonalá! Dokonalá! "Jděte s těma kecama už doprdele!" :-D

• 4.7.2012  10:38

Ve změti "válečných" filmů vyniká nápadem a zajímavým zpracováním. Nechybí napětí, děj je svižný, možná je tam místy trochu moc pobíhání po lodi. A v rekci na další komentáře: jako alibismus to nechápu, to spíše jako chybějící upozornění na to, že ne všichni Němci toužili po válce, a že ne všichni Angličani chtěli stáli na straně Anglie, prostě bourání filmařského (a jiného) streotypu, byť z něj film nevybočuje zase tak úplně, prostě decentně. 47. MFF KV, světová premiéra.

• 14.6.2012  00:05

Je to tak zajímavě, československy, zvláštní, že jsem se od toho neodtrhl napoprvé, napodruhé a snad ani napotřetí.

• 26.4.2012  23:37

A já jdu proti proudu. Nevím proč, ale pamatuju si tenhle film i po třech týdnech. Nemůžu říct, že se mi líbil, ale zaujal me. A poslední dobou mě zaujalo jen málo filmů.

• 26.4.2012  23:18
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

[ha:ja, wanke:rrs!] Nadchlo mě to! I přes některé nelogičnosti je to prostě super! Dokáže to vtáhnout, postavy jsou sice brutální zmetci, ale přesvědčivě zahraní a zajímaví. Výborné intro, výborný soundtrack. Je to dráma, komedie, horor, akce, fantasy. Whatever, it's worth to see! Pouliční Middlands wo'kin' class angličtina Kelly to vylaďuje úplně :) 1. a 2. série: 5*, 3. série 4* (chybí Nathan a ten newcomer je slabý odvar).

• 11.2.2012  12:38
    Příběh herečky (TV film) (2012)

Omluvit zločiny duchem doby nelze. Dokument: 1. o jedné zlé paní nemající daleko ke svini, která ani ve stáří nechápe co provedla a čemu napomohla, 2. o bohužel jen jedné z mnoha takových monster začínajícího režimu, 3. o bohužel jen jedné potrestané.

• 25.12.2011  21:31
    Tajemství staré bambitky (TV film) (2011)

Kudla, to jsem se zas jednou příjemně pobavil! Sic slovo kudla bylo trochu odvážný, ale pohádka vtipná a plná jinotajů :-D

• 6.8.2011  14:09
    Druhá občanská válka (TV film) (1997)

Satirické, vtipné, chvílemi dramatické a hlavně překvapivě dost aktuální.

• 14.7.2011  22:37

Na rovinu - mé hodnocení v podobě hvězdiček je mírně zastřeně nekritické, nadšené, fanouškovské. Poslední díl posledního dílu Harryho Pottera je místy opravdu impozantní, bojová vřava je oku lahodící, taky je to natočeno podle té lepší, druhé půlky knihy. Chvílemi mi lezl mráz po zádech, chvílemi jsem nestačil zírat. Rickman zazářil, stejně tak mě dostaly scény s Maggie Smith. Oproti traileru Voldemort řval v celém filmu asi třikrát, takže i to se dalo. Desplat s hudbou neminul, taky mě potěšilo použití Hedwig's theme. Ale! Samo, že film má i slabší chvilky či chvíle, samo, že Radcliffe tam byl trochu do počtu (i když to byl jeden z jeho lepších výkonů v HP) a taky samo, že třeba taková Helena (B. C.) mohla dostat zatraceně víc prostoru - třeba na úkor Nevillova patetického proslovu, u kterého jsem vrhal oči v sloup, ale chápu ho. Samo, že 3D bylo naprosto zbytečný, spíš ho vnímám jako mínus. Atd., atd. Dal by se o tom napsat sloh, ale nebudu si tu hrát na pana spisovatele. Stručné a jasně: všechny nedostatky odpouštím, protože tohle byl prostě Potter 7,5. A že je to blbej důvod? Avadu na vás!

• 2.7.2011  15:05

Film s atmosférou, která se na vás přímo vrhne. New York 50. let s nebezpečnou podzemkou, komunisti a pickpockets. Film by měl minimálně sloužit jako prevence pro kapsáře, nikdy nevíte, co a komu ukradnete :) A co se týče toho závěrečného antikomunismu, není to nic co by mi vadilo, možná spíš naopak, a navíc hláška: "Nevím o komunistech nic, ale vím, že je nemám ráda" hezky vystihuje tehdejší dobu.

• 21.6.2011  02:10
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Červen 2011: Vivat dragons! Rok čekat nevydržím, knihy to jistí :) Duben 2012: Nevydržel jsem, knihy přečteny. 2. série je pro mne mírné zklamání, rozvleklost, odchýlení děje. Už jsem se na to netěšil jako malé dítě. Možná jsem to neměl číst. Nemám rád Kita Harringtona alias Johna Sněha. Totálně mi tu postavu zničil, střídat jeden výraz s tím samým je opravdu "skvělé" herectví (oním výrazem je tupý pohled s pootevřenou pusou, nejlépe s mečem v jedné ruce).

• 30.4.2011  23:03
    Megamysl (2010)

Nic moc jsem od toho nečekal, o to víc příjemně to překvapilo! Nejen High way to hell!

• 30.4.2011  22:59
    Toast (TV film) (2010)

I přes další "pěknou" roli H. B. Carter bych si od ní ten citronový dort nechal líbit a dostal jsem z toho filmu pěkný hlad! Povedené retro na hranici 3 - 4* :)

• 20.4.2011  07:48
    Vřískot 4 (2011)

Vřískot mě baví. Od jedničky až po čtyřku. Od známé trojice až po vrahy, co vždy zakopnou, nebo napoprvé bodnou vedle. A tenhle díl nezklamal, naopak příjemně překvapil! Jen si kladu otázku, kolik lidí v tom Woodsboro ještě žije a jaký je tam počet vrahů na jednoho obyvatele? :-D

• 17.4.2011  16:18
    Enid (TV film) (2009)

To byla ale děsná mrcha! A Heleně B. Carter jsem to fakt věřil.

• 17.4.2011  16:00

Parodie jak má být, vždy když to vidím, neubráním se smíchu. Asi nejlepší ze série Scary movie, která mi opravu utkvěla v paměti. Už se totiž nemůžu kouknout na Kruh nebo Znamení, aniž bych se u toho netlemil :-D "Cindy! Ta mrcha mi zasvinila podlahu! Tak pojď ty zrůdná blizno! Dávám jí do držky!"

<< předchozí 1 2 3