Naprostí cizinci (2016)

Hodně aktuální vztahové téma, skvělé dialogy jsou stěžejní pilíře filmu. Opravdu známe svého přítele/přítelkyni dokonale ? Opravdu známe své přátelé od dětství bez žádných tajemství ?

Senna (2010)

Závody Formule 1 jsou a budou o politice a penězích. Senna udělal pro tento sport hned několik věcí jako svěží vítr z hor. Závodil tak jak nikdo před tím (i proti týmovému kolegovi Alainu Prostovi), závody byly zajímavé, měl připomínky k bezpečnosti tratě a vozidlu. Bohužel poslední bezpečnostní prvek na vozidle byl schválen až po jeho skonu při závodě ve věku 34 let. Chtěl vyhrávat což se mu podařilo hned 3x mistr světa. Více zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ayrton_Senna

Já, Olga Hepnarová (2016)

Olga jako výsledek výchovy rodičů, společnosti, nemocný člověk trpící schizofrenii, introvert neschopný se začlenit do společnosti, člověk s nevyhraněnou sexuální orientací, demonstrativní (sebe)vrah. Vyzdvihuji hlavní herecký výkon a atmosféru. Více zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Olga_Hepnarov%C3%A1

82 vrcholů (2015)

Švýcarská mašina Ueli Steck sklidila další obdiv. 82 vrcholů nad 4000 metrů za méně než 80 dnů. Pro mě nejlepší alpský výkon v tak krátkém čase, kolo jako zpestření mezi výstupy. Expediční kamera 2016 (Krnov).

Suri (2015)

Bohužel peníze, nerostné suroviny a lidská omezenost má zapříčinění vyhlazení celých kultur, které žijí v souladu s přírodou. Expediční kamera 2016 (Krnov).

Artic Air (2014)

Film má několik nej: příroda Grónska, bratři, lyžování, sestup s padákem (na horu 6 hod. pěšky, dolů 4 min. s padákem - úspora času), lezení ledopádu, KITing s padákem, selfi tyč. Snow film Krnov 2015.

Nezkrotná Antarktida (2013)

Technické lezení, příroda, vrcholky hor, drsné počasí - zima, silný vítr, KITing v bouřce, vyhrabávání stanu z pod sněhu. Snow film Krnov 2015.

Žít pro vášeň (2014)

Skvělá 360 kamera, GoPro kamera s pohledem dolů, skvělé cesty W. Stanislawského. Krásné západy slunce, poezie. MFOF 2015 Opava.

Marťan (2015)

Vizuálně perfektní, hudební doprovod mohl být lepší (disko, ABBA), za to mě dostal inteligentní sarkastický humor. Matt Damon předvádí zřejmě jeden ze svých nejlepších výkonů.

Divoká banda (1969)

Skvělý western o bandě, která si chce naposled vydělat a nechat toho. Drží spolu jako mušketýři a nakonec vám přirostou k srdci. Začáteční přestřelka a závěrečná řežba nemá chybu. Tarantino by mohl závidět. Shlédnuto v plné verzi s přestávkou v rámci festivalu 70mm v Krnově 2015.