Výměna (2008)

Dobrý film, dokonce mi ani nevadila Angelina Jolie v hlavní roli a to opravdu nepatří k mým nejoblíbenějším herečkám :D a nařízení policistů v rámci zachování si tváře před veřejností jsou někdy vážně k podivení… no ve zkratce: dvě a půl hodiny utekly jako nic a do konce filmu jsem pořád čekala, kdy se konečně Walter ukáže… Takže vážně dobré… Ale dávám „jen“ čtyři hvězdičky, protože i přes to, že je to opravdu zajímavý film, tak znovu bych ho vidět asi už nechtěla, protože vím jak to „skončí“ a příjde mi, že celý film je založen na tom, že se neví, najde se, nenajde se??? A nechci si kazit dojem z filmu tím, vidět to znovu… takže proto jen čtyři hvězdy :)

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Působivý název filmu, ale to je asi tak všechno… Po shlédnutí bych ho přejmenovala spíš na Gentes perros, protože chudák láska mi příjde, že je v tom nevinně… a všechno se na ni moc pěkně shazuje… Spíš než láska je to sobectví jednotlivých aktérů… No z mého pohledu je tento film neskutečná slátanina několika lidských a psích osudů, film na mě působil dost depresivně a opravdu nebude mým oblíbeným. Kameraman jako by se místy někde zapomněl… Zkrátka a dobře opravdu divný film, myšleno v tom nejhorším slova smyslu!!!!