Lída Baarová (2016)

Přiznám se, že k tomuto filmu jsem přistupoval už od počátku dost zdráhavě a skepticky. O to větším překvapením se pro mě snímek stal. Životní příběh Lídy Baarové je skutečně silný a vyvolá mnoho emocí. Herecké obsazení i výkony jsou celkem solidní (Dokonce i Pavel Kříž dokázal roli Adolfa Hitlera obstojně uchopit). Calková atmosféra předválečné doby je také dobře stvárněná a pan Goebels je dostatečně slizký. O to horším zážitkem je milostná scéna Goeblse s Lídou Baarovou u krbu! Fuj, hnus! No ale až na tohle jedno děsivé místo je film povedená záležitost a stojí za shlédnutí.

Spotlight (2015)

Životopisné drama s atmosférou, která by se dala krájet. To je Spotlight. I se svou délkou téměř 130 minut nemá snímek větší problémy udržet divákovu pozornost a velmi plynule vypráví příběh jedné z největších kauz investikativní žurnalistiky vůbec. Nedivil bych se kdyby po shlédnutí tohoto dramatu mnoho lidí přehodnotilo svou důveru v církev a její fungování. Celkovou surovou atmosféru filmu ještě nádherné podtrhuje klavírní hudba. Spotlight podle mě rozhodně stojí za vidění a následné zamyšlení.

Hlas pro římského krále (2016) (TV film)

Zdá se, že i česká televize dokáže skutečně zabrat. Jasně, nedá se očekávat holywoodské historické drama za x milionů dolarů. Koneckonců jsme pořád v čechách a tak se filmaři musí rozpočtově držet hodně při zemi. Avšak i v našich podmínkách vznikl dle mého názoru solidní historický kousek, zachycující ne zrovna lehkou cestu Karla IV. na vrchol moci. Co se hereckých výkonů týče, byl jsem velmi příjemně překvapen a to zejména u Kryštofa Hádka, který mi na Karla IV. skutečně sednul. Film velmi pěkně vystihuje atmosféru středověku, kostýmy i kulisy hodnotím též jako velmi povedené. Jediné co mě mrzí je fakt, že film končí nástupem Karla na římský trůn a již se dále nevěnuje vzestupu jeho říše i jeho samého jakožto svrchovaného vládce "celé Evropy".

Deadpool (2016)

Tak jako mnoho ostatních i mě Deadpool překvapil, nicméně nemohu říci, že to bylo vždy příjemné překvapení. Retrospektivní vyprávění, které zabírá více než první polovinu filmu, podle mě zbytečně tříští jeho celistvost a stejně tak pozornost diváka. Co se týče akčních scén, tak na výbuchy kam se podíváš a bezduché lití malinovky všude kolem jsme zvyklí za poslední léta až až. Obrovský seznam hlášek jimiž je snímek prosycen většinou nepůsobí zrovna směšně, ale spíše poněkud trapně (Nicméně lhal bych pokud bych řekl, že jsem se nezasmál). Takže co nám tedy zbývá? Klasický komix: Jeden nebo více zlejch, jeden nebo více dobrejch + jedna dívka v nesnázích = velká řežba na konci, hodný vyhrajou. Dle mého názoru se jedná o marvelovský klasický průměr.