Americký zločin (2007)

Je to dobrý film pojednávající o jednom z nejotřesnějších případů USA (Indiana 1965), ovšem měl bych k tomu jisté výtky. Ellen Page byla velmi dobrá a přesvědčivá, stejně jako Catherine Keener, nicméně volba druhé herečky byla chyba. Nic proti ní, ale je to krásná ženská i ve filmu jí to sluší a to je právě ono. Skutečná Gerthrude Baniszewski je na první pohled psychopat, dítě bych jí nesvěřil v žádném případě, chtělo to sehnat herečku s podobnou vizáží. Ale tak dobrá .... zpět k filmu, čekal sem větší vylíčení násilí, film byl přeci jenom dost odlehčen, a to co si musela Sylvia Likens skutečně prožít ve filmu obsaženo není, ve skutečnosti to totiž byla MNOHEM větší síla, mnohem větší útrapy a mnohem větší peklo. Film mě dostal, ale čekal sem, že mě sejme víc. Jakoby mi to nestačilo, psychicky sem se dodělal při pročítání případu na amerických internetových stránkách a bylo mi mnohem více zle, než u filmu. Musím ale vyzdvihnout závěr, respektive dva závěry - jeden, který by si divák přál a pak skutečná realita, proto čtyři hvězdičky. THE GIRLS NEXT DOOR sem bohužel zatím neviděl.