• Krátkometrážní

Slunečná - Rychlá akce (2021) (epizoda) odpad!

Na tomhle seriálu mě štve spousta věcí. Aktuálně další věc, kterou na obrazovce převádí úplně špatně, je žádání o víza do Austrálie. Takovým způsobem, jakým to prezentují, se o turistická víza nežádá, žádný work and travel víza aktuálně Austrálie České republice neposkytuje, a v minulosti, když se poskytovali, tak se udělovali v jeden den v roce… To zase scénáristi měli vlhkej sen a vyblili se po tom na papír…

Peklo pro nezadané (2021) (pořad)

Korejskou tvorbu sleduju už delší dobu, takže pro mě nebyl problém rozeznat jednotlivé účastníky. Právě se mi na tom líbilo, že každý účastník, obou pohlaví, byl úplně jiný typ. Dating reality show “západní produkce” normálně nesleduju, protože je to fakt smutný - jeste snad první den se tam všichni osahávají a spí spolu. Na tomhle je ale právě nejatraktivnější to, že jsou všichni velmi stydliví a dávají si na čas s výběrem a hodně o tom přemýšlí, a neřídí se jenom svým rozkrokem. A je taky nutný podotknout, že většina účastníků se živí modelingem, případně z jiného důvodu tráví v posilovně svůj volný čas, takže koukat se na ně při pobytu na ostrově v létě je taky dost přitažlivý.  Doufám, že časem bude další řada.

Hvězdy nad hlavou (2021) (seriál) odpad!

Je ostuda, že takovýhle seriál se točí v dnešní době. Kdyby se možná vyprodukovat před 15 lety, byl by asi trochu míň trapný. Ale ta doba už minula. Seriál má trapné, strojené dialogy. Nudný hudební doprovod hrající za každou cenu divákovi na city. Absolutně předvídatelný děj a nudné “zvraty”. Fakt bolí koukat se na to s vědomím, že tohle je ta současná česká tvorba. Člověk má pocit, že se kouká fakt na něco z devadesátek - a tohle teda není myšleno jako pochvala - tohle absolutně nemůže oslovit někoho pod padesát, nebo s víc než půlkou mozku. Prý nadhled, že v tom seriálu je - LOL - shlížet na někoho shora (zejména na diváky) fakt není nadhled. A tohle asi tak shrnuje všechno, co o tomhle seriálu potřebujete vědět.

Pooreun badaui junsul (2016) (seriál)

Prvních pár epizod mě moc nebavilo, strašně ujetý speciální efekty, a říkala jsem si, že tohle fakt asi nedám dokoukat do konce. Taky Lee Min-ho mi nebyl moc sympatický. A pak někdy kolem osmý-devátý epizody se to zlomilo, a já sí to od tý doby začala nesmírně užívat. Jeon Ji-hyeon je fakt zábavná, a neuvěřitelná - v týhle roli jí bylo kolik - 35? a zrovna se vrátila z mateřský. A vypadá líp než já v třiatřiceti, chci vědět její skincare routine. Celkově originální nápad, a ráda se na tenhle seriál podívám někdy znovu. Cameo Jo Jeong-seoka (kterého jsem objevila díky Hospital Playlist) je libovka.

K zemi hleď! (2021)

Sice to má být satira, ale vtipný to není. Je to místama trapný, a sem tam nudný. A až moc dlouhý. Asi mi na tom nejvíc vadí, že sice si to hraje na satiru, ale je to až moc realistický. Ta satira se míjí účinkem, protože spousta těch situací je až moc reálná nebo až moc reálně pravděpodobná. Takže ve finále ta reálná část ani ten reálně pravděpodobný zbytek prostě vtipný nejsou. Je to smutný, trapný a nudný.  Kdyby tenhle film měl premiéru před deseti lety, byla by to legrace. Ale vyprodukovat film s takovýmhle tónem v roce 2021/2022 je už pozdě.

Geunyeoneun yeppeossda (2015) (seriál)

Nápad super, potenciál tam byl, ale nebylo to úplně dotažené. Třeba co bylo s tím, že Ji Sung-Joon měl v ledničce jenom vodu? Na druhou stranu v jiných místech byl děj uměle natahován a musela jsem to přeskakovat, protože se tam fakt nic nedělo. A bože díky, že trend extrémně ombré rtěnky je dneska už pryč.  Jinak ale celkově to byl moc milý seriál.

Čističi vesmíru (2021)

Ještě, že Song Joong-Ki tohle natočil před Vincenzem. Je na tom hezky vidět, jak se v hraní posunul. Tohle je totiž fakt strašný. Film je strašně chaotický, ten začátek vůbec - nevím, na který jazyk se soustředit, poslouchat X číst titulky? Je toho tam hodně, a není čas soustředit se na nic. A spousta dějových částí je pak naopak děsně předvídatelná a nudná.  Celkově film nestojí za vidění.

Kimbiseo wae geureolkka (2018) (seriál)

Určitě to není nejlepší K-drama, které jsem viděla - story line je dost přímočará a nekomplikovaná. Ale je to taky velmi roztomilý příběh, který zahřeje člověka na srdci (jak už to u korejské tvorby bývá). Secretary Kim je krásná a schopná, a pan viceprezident je pohledný, schopný a perfektní, LOL 😂 Dohromady je to fakt sranda. Byla paráda se na to koukat.

Christmas Inheritance (2017)

Nebylo to špatný, ale taky to nebyl ani dobrý film na koukání…