• Hudební

Cinka Panna (2008)

Páni kritici...Film nie je až taký zlý... Možno sa z čiernej diery hodnotení po rokoch vyhrabe. Faktom je, že režisérom je Dušan Rapoš. Naňho majú mnohí vďaka fontánam zlé srdce. Ale Rapoš už pochopil, ako sa robí hudobný film. Že sa pieseň nestrihá uprostred scény, že muziku treba nechať doznieť... Kto vydrží do konca, nemôže dať hodnotenie odpad. Áno, sterilný dabing cigánov, írečitá a čistá slovenčina v ich ústach trhá uši. Namaskovaní gadžovia do role cigánov kolú oči. Bratia Česi, ruku na srdce. Roaming dopadol rovnako, alebo ešte horšie. Teny by som si druhýkrát nepozrel. No film má svoje plusy a odpolovice celkom dobre odsýpa.Škoda, že bol určený do kinodistribúcie. To mu uškodilo. Cinka Panna dobre obstojí ako TV film a tak ho treba chápať. Tak som ho i dopozeral. V budúcnosti to vidím na celkom peknú backgroundovú TV reprízu.

Blyskáčik a Hromotĺk (1972) (seriál)

Blyskáčik a Hromotĺk je pekne zaprášená rozprávka. Aj po rokoch ,ako dospelý, som mal chvíľu problém identifikovať, kto je kto... Postavičky inak roztomilé, sladučké a jemnučké, akoby boli upackané z marcipánu. Napriek tomu, že rozprávky mali byť pre odvážnych a silné povahy... Nostalgia...

Slovenské kino (2010) (seriál)

Ak očakávate faktografickosť, dokumentárnosť, chronologickú nadväznosť budete sklamaní každou časťou čoraz viac. Pri niektorých ukážkach z filmov je uvedený popis, pri niektorých absolútne nie. V záverečných titulkoch sú uvedené potrebné informácie, ale jadro je veľmi slabé. Taktiež mená niektorých komentujúcich sa objavia aj viackrát, pri niektorých ani raz. Dokument je čistou vatou. Zapĺňa chýbajúce medzery o slovenskom filme ale nič viac. Pritom nápad má / mal silný potenciál.

Neviditelný muž (1933)

Stále sa snažím brať film v kontexte doby, no na to, že trvá niečo cez hodinu, som ho pozeral na trikrát!!! Horor ako žáner má svoj vývoj, no Neviditeľný muž mi vôbec neprišiel horový. Jeho filmoví hororoví vrstovníci, alebo aj starší kolegovia sú na tom lepšie. S dejom, strachom, napätím. Ak by si film priznal komediálnu a ironickú stránku, šlo by o lepšie hodnotenie. Jedine pred čím klobúk dolu sú zaujímavo zvládnuté efekty na tú dobu. Inak zub času... a poriadne hrdzavý.

Skautskou stopou (1997) (pořad)

Uff... To je dosť kruté. Normálne som neveril roku vydania.

Lady Gaga Presents: The Monster Ball Tour at Madison Square Garden (2011) (koncert)

Koncert v pohode. Aspoň som sa prinútil konečne si "vypočuť" túto star. Veľa obkecov cez pesničky, prerušovanie jačaným davom a viac polonahá ako poloblečená speváčka... Keby nebolo komerčného pretískania tak by Lady Gaga bola obyčajná všedná speváčka. Zaujímavé je. že počas premiére na HBO (8. 5. od 18:00) nebolo možné hodnotiť, či komentovať film. No a pri 5 hodnoteniach mal už film vypočítané červené hodnotenie. Prečo ostatné filmy to šťastie nemajú?

Ceruzkine príhody (1978) (seriál)

Ani neviem, prečo som mal túto rozprávku ako dieťa rád. Snáď pre použité výtvarné techniky - vodové farbičky vs. ceruzky. Fakt je, že príbehy mi, okrem zvučky, nič nehovorili a nehovoria mi ani dnes. Skôr sa na Ceruzkine príbehy pozerám ako zaujímavý surrealistická počin:-)

Hit storočia (2007) (pořad)

Mám výhrady voči neobjektivite výberu skladieb a hlasovaní, hoci výsledok by bol rovnaký. Niektoré hity z 30. - 50. rokov chýbali. No a moderný šat starým skladbám veľmi, veľmi, veľmi ublížil...

Na útěku (2006)

Zažiatok rozpačitý. nevieme, kto je kto, a prečo je prečo. Po úteku dievčin sa film čoraz viec približuje snímke Thelma a Louise (1991). V najlepšom treba skončiť. žiaľ v tomto prípade treba na to dobré čakať 90 minút.

Krútňava (1975) (TV film)

Príjemné pozeranie s jedinou výhradou. S poznávacím znamením televíznej tvorby sedemdesiatych rokoch. Zvuková verzia predbieha obrazovú. Systém "predabovania" pri spracovaní opery pokrivkáva viac ako by sa dalo televízne zniesť.