Osobní strážce (1992)

Ja ho milujem. Nechápem, že tu má tak málo percent.

Sviňa (2020)

Nie je tam nič také, čo by sme už nevedeli z médií. A ako vieme, médiá sú svine. Klamú a zavádzajú.

Nový život (2020) (seriál)

Vždy sa pobavim na tychto pseudointelektualoch na csfd, keď idem na nejaký slovenský seriál pozrieť a vidím tam samý odpad.

Padesát odstínů svobody (2018)

Ideálne ísť si to pozrieť so svojou polovickou, chlapov poteší kriminálna zápletka a ženy romantika. Čo viac si priať od toho filmu, príjemne strávený večer.

Zoo (2016) (seriál)

všetci sú tu treťotriedni kritici, čo nič nedokázali, mne sa seriál páči, je o zvieratách a má aj zaujímavú zápletku. ahojte.

Barvy písku (2015)

Páčilo sa mi to veľmi, najmä to, čo sa nieslo celým dokumentom, nejaký neopísateľný pocit toho, že toto všetko sa dialo z veľkej lásky. A najviac ma dostal záver, kedy Ľuba, ktorá nás celým filmom sprevádzala, povedala, že neľutuje nič, ani všetky tie roky, čo musela žiť vo vojne a veľa si vytrpieť, pretože Boh jej dal najväčší dar a to takého muža, akého mala.

Dárce (2014)

Je veľmi sporné, čo je v tomto filme dobro a čo zlo. Niektorí diváci by možno túžili po takom svete ako bol vytvorený vo filme (bez emócii, zla, násilia a vojen), lenže aj to sa nakoniec ukázalo len ako zdanlivé (keď zabíjali novorodeniatka, ktoré neboli dostatočne silné (bez emócii a bez vedomia, že ide o smrť). Myslím, že išlo najmä o to, ukázať, že bez zla neexistuje dobro a že bez toho, žeby sme vedeli, čo je zlo, nedokážeme prežívať ani dobro - lásku a radosť.

Všechny moje děti (2013)

Dokument, ktorý pekne ozrejmuje akí sú Cigáni. Pre nás gadžov, je to často nepochopiteľný svet. To, že žijú v osadách, čo je škaredé miesto plné rozpadnutých budov z dreva, bez vody a elektriny. Niektorí sa uskromňujú ak najviac vládzu a najdôležitejšie sú pre nich deti, a mnohopočetná rodina. Tancujú a spievajú uprostred odpadkov. Farár na to hovorí: "Nemôžeme medzi nich vbehnúť so svojou kultúrou, to je ako keď vbehneme k Japoncovi. Musíme hovoriť ich rečou. Len tak nás budú počúvať a bude sa dať s nimi spolupracovať. Sú to naši čierni bratia a pán Boh sa určite nepomýlil, keď nám ich dal do našej blízkosti. Je to skúška pre nich aj pre nás." Z nášho pohľadu je to naozaj nepochopiteľné. Lenže Cigánov neláka kariéra, skôr si myslia, že v tomto svete kvôli svojmu pôvodu uspieť nemôžu. Preto žijú ako žijú. Myslím, že veľa Cigánov sa stavia do pozície obetí (oni sami nechcú byť nazývaní Rómami, hoci náš zákon to ustanovuje od roku 1945). A preto aj naše zákony sú stále nastavené na pozitívnu diskrimináciu.

Bez domova (2003) (TV film)

"Oželela by som to čo mám, keby mi to vrátilo rodičov."

Na křídlech lásky (2009) (TV film)

O kvalite filmových prostriedkov sa tu nedá hovorit. Autenticky však na mna posobila povaha doktorky,jej konanie a vola pomáhat ludom. A bavilo ma,ako sa do nej zamiloval ten fesi kováč :)