Taková normální rodinka (1971) (seriál)

Když je v televizi a já u televize, nenechám si ho ujít .... Uhád, parádní, československý seriál, sitkom, který vždy příjemně pobaví ... Upoutávka: Hamouzku ty vrahuuuuuu ......... Zdeňku, udeřte! ..... Kde sou nahý ženský??!! .. Tak si dáme rajskou ... Hudbu ... Arzéénnnn

Maléna (2000)

Trojice mistrů Giuseppe Tornatore, Monica Bellucci, Ennio Morricone jsou zárukou nevšedního zážitku. Jde prostě o brilantní záležitost, vracel jsem se k této podívané opravdu mockrát . . Myslím, že komentář mistra G. Tornatoreho v bonusech na dvd, není od věci zkouknout. Bohužel je verze na dvd sestříhaná, rozhodně doporučuji první verzi, která se šířila u nás před vydáním - např. obraz Madonny v procesí se mění do podoby M. Bellucci v představě Renata. Že by to neprošlo v bigotní Itálii cenzurou!? Nevím. Hodnocení: 100% s tím, že už nosím krátké kalhoty jedině ke kolenům :)

Bathory (2008) odpad!

Achich ouvej, nemůžu si pomoct, když muž se ženou tvoří něco jiného než nový život, tak je to většinou zlé, mistr J. Jakubisko se ženou prominou. Ten film mě prostě ukončil. Pro mě všechno podprůměrné, laciné, nedotažené, přetažené, manipulované, sentimentální, zněžněle pitoreskně groteskní. S tím se u historického dramatu nemůžu vyrovnat. Ani mistr K. Roden to nemohl zachránit. Jediný důvod, proč jsem to zkouknul, byl odvážný skok mistra B. Polívky, který "padá" na padáku dle vynálezu geniálního Leonarda da Vinciho a nádherná paruka grofky (viděno v upoutávce). Hodnocení: nehodnoceno, propadá, s tím že klip Katariny Knechtové, Moj bože od Mistra J. Jakubiska, 90%.

Máj (2008)

Rok po premiéře ... Otázky zůstávají? Kolik z nás četlo romantickou báseň Máj K. H. Máchy?! Jako povinná četba skončil povinný záznam mechanickým opisem do čtenářského deníku o hlavní přestávce. (Ne tak u některých, naštěstí ;-P.) Je film tak špatný? Nevím. Mně se líbil, ale samozřejmě ne celý, tak jako sama báseň, Mistr K. H. Mácha promine. Doba je zlá, peníze nejsou ... Nevěřím, že by se mistr F. A. Brabec pod některé scény jako "svobodný" umělec podepsal, asi ty nešťastné "dětské scény dokumentující veselou kriminalitu mládeže" ve stylu Barta Simpsona a strašidla dudáka Švandy, že by na to teenageři skočili? Bohužel zodpovědnost za dílo nese jenom režisér .. :( Co se mi líbilo? Kromě scénáře zejména Jarmila, všichni profíci, kamera, kostými a zejména hudba, nesmím zapomenout na irského vlkodava. Mistr J. Tříska splnil očekávání, když ale pozvedl svůj meč, trochu mě zamrazilo, aby z popravčího lešení nespadl :) Supporti mě velice mile překvapili vkusnými, srozumitelnými motivy, Tatiana Miková citlivou orchestrací symfonické hudby a Kryštof Michal bezchybným frázováním v závěrečné písni, a to česky ;o). Hodnocení: složité, tak jak je film nevyrovnaný, 50÷90, s tím, že vydané dvd se mi moc líbí.