Rose Island (2020)

Tentokrát nebudu hodnotit film jako takovej, ale pocit, kterej jsem po jeho skončení měl. Svoboda, kterou my už nikdy nezažijeme a kterou těm šedesátkovejm letům můžeme jenom závidět. Svoboda, který využil jeden blázen na moři, aby si vytvořil vlastní IBIZU. Nebudu si hledat přesně, jak ten příběh byl, protože mi je jasný, že bych objevil, kolik ve filmu bylo patosu. Ale mně to tentokrát výjimečně sedlo. Hodně scén jsem si vykládal tak nějak po svym a na konci při závěrečných titulkách, skvělý italský hudbě a fotek z Rose Island jsem hrozně litoval, že jsem tam s nima nebyl.

Údolí slz - Stuck on the Hill (2020) (epizoda)

Po polovině seriálu se musim pozastavit nad tim, že ačkoliv Údolí slz zpracovává extrémně vděčný téma, ačkoliv má hodně zajímavejch dějovejch linek (i když bych ocenil i tu, věnující se civilistům ve vnitrozemí) a ačkoliv je plný skvělejch (i horších) herců, tak postrádá kvalitní výpravu. Dlouho jsem neviděl, aby HBO takhle šetřilo na efektech. Nejsem člověk, kterej se vyživá v Bayovských výbuších ani CGI monstrech, ale plátno 2D tanků v dálce mě už v roce 2020 nenadchne. Chvílema je to dost nelogický (jeep pro pilota ano, ale 2 jeepy pro jednotku ne?) a bojový scény jsou hodně slabý. Strašně se snažim, abych vyhnal hodnocení co nejvýš, protože tohle téma mám hrozně rád, ale zuby nehty se dostanu na hodně slabý 4.

Mělas to vědět - Trial by Fury (2020) (epizoda)

SPOILER ALERT: Musím říct, že jsem na vážkách, jestli vnímat hereckej výkon Hugh Granta při popisování scény o smrti sestry, jako naprostou katastrofu, která mi vysvětluje, proč jsem ho tak dlouho nikde neviděl hrát. A nebo jestli to byl bravurní výkon špičkovýho herce, kterej mi prodal to, jak sociopat neumí předstírat emoce. Závěrečná pointu jsem bohužel stihl odhadnout už minulý díl, takže wow efekt se nekonal.

Mistrovská úroveň (2020)

Je dost možný, že jsem se připravil o pointu tím, že jsem to nedokázal dokoukat. Ačkoliv jsem se hodně snažil, abych si vysloužil právo hodnotit, tak se mi to nepovedlo. Z dívání na tenhle film jsem měl radost jenom ve chvílích, když ten debilní čurák zemřel. Takhle nesympatickýho herce jsem snad v životě neviděl. Jestli to byl záměr se asi nedozvim, ale ani po tom neprahnu. Celej děj jsem si připadal, jako když hraju FPS hru z roku 2002, kdy je celá mise jedna dlouhá chodba a není prakticky kam uhnout. Pořád dokola tři samý postavy, který jsem bez rozdílů nenáviděl stejně. Ačkoliv musim říct, že jsem dlouho neviděl Mela a vypadal a hrál skvěle, ačkoliv to tady měla bejt paradoxně záporná postava. Snaha o nějakou herní adaútaci, která spočívala jenom v tom, že v prostřizích hrála 8bitová hudba a nápisy z herních automatů, kterou doplňovala snaha o nějaký hlášky. Je pravda, že nevím, co jsem čekal jiného od scénáristy Mizerů, ale velmi ... velmi se bojim toho, jak doapdne Uncharted.

Mám vás ráda, ať se stane cokoli (2020)

Nic jinýho, než citový vydírání, těžící z už "znormálněnýho" jevu US. Nečekal jsem od 12minutovýho animáku, aby se do tematu ponořil jako Ondskan nebo Klass, ale tohle ždímání emocí vyobrazením tragických událostí a s pomocí pomalý hudby bez příběhu přímo nesnášim.

Bohemian Rhapsody (2018)

Zpětně musim uznat, že film popřel všechny 3 tvrzení, který jsem o něm vedl, než jsem ho viděl. 1. ten film mě nezajímá 2. je to jen pro fanoušky Queenů a 3. Cohen by byl lepší volba, než Rami

V zajetí (2020)

Velmi prokoukutelný od samýho začátku, ale obě herečky to odtáhly uplně skvěle. Sarah Paulson se už asi nezbaví nálepky herečky creepy postav. Velký překvapení Kiera Allen a dobrej závěr v kombinaci s přijatelnou stopáží to vytáhne na 4 hvězdy.

Paranormal (2020) (seriál)

Hodně, hodně jsem se snažil, ale vůbec mě to nechytlo. Opravdu nechápu, co na tom IMDB blbnou. Příběh mě absolutně nebaví a nemluvný profesor mě spíš štve, než aby ve mě vyvolal nějakej soucit. Spojení osobního dramatu, jakýhosi pokusu o mysteriozno protkaný jednoduchejma lekačkama na mě vůbec nezapůsobilo. Rád bych si přečetl názor někoho, komu se to líbí.

Fauda (2015) (seriál)

Hodnotím s několika měsíčním odstupem, proto nebudu konkrétní, ale spíš popíšu můj pocit ze sledování Faudy. Na Faudu jsem narazil po seriálu Spy a společně s Faudou mě uvedli do problematiky konfliktu středního východu. Bez téhle průpravy bych určitě vůbec nepochopil další podobný seriál Our Boys, kde se bez základních znalostí situace prostě neobejdete. Pamatuju si, že první díly Faudy jsem strávil víc času na wikipedii, než sledováním seriálu a hledal si, jakej je rozdíl mezi Východním Jeruzalémem a Západním břehem Jordánu. Postupem času, jsem začínal rozlišovat hebrejštinu od arabštiny a jakmile jsem všechno tohle věděl a pochopil, úplně mě to vtáhlo do děje a já si díky těmhle vědomostem taky pomalu připadal jak agent, kterej rozklíčovává, co a kdo se za čím skrývá. Casting je naprosto suprovej, skvělý osvěžení oproti Hollywoodu a nakonec i ten příběh je skvělej. Předpokládám, že Fauda není pro každýho, kdo chce koukat na nedělní oddychovku, ale koho tohle zajímá, nemůže bejt zklamanej.

Kadáver (2020)

Tak to jsem hodně zklamanej. Celej film čekám na pointu, která nepřišla. Přitom se to dalo udělat tolika způsoby. Dvě hvězdy proto, že mám pro severský jazyky slabost.