• Pohádka

Čtyři v tom (2013) (seriál)

Čtyři zajímavé osudy a cesty k mateřství. Viz komentář lubospoti.

Když se kácí les (2011)

Je vidět trpělivá práce filmařů, kterým se podařilo získat důvěru zúčastněných z obou stran. Vyjádření Daniela McGowena a jeho rodinných příslušníků střídá názor poškozených dřevorubců, po ospravedlňování dalších spolupachatelů, kteří přistoupili na spolupráci s vyšetřovateli mnohem dříve, následuje výpověď státního zástupce a detektiva. Ke slovu se dostanou i další pamětníci. Retrospektivní přístup a velké množství zpovídaných osob si žádá od diváka velké soustředění. Odměnou je mu ale shlédnutí silného dokumentárního filmu o zákulisí fungování radikálních skupin, práce vyšetřovatelů, síle ideálů, nejasné definici terorismu a nečernobílém světě.

Nevinnost (2011)

Matchpoint naruby!

Život v jednom dni (2011)

Myslím, že se tento experiment povedl na výbornou. Film se dotkl snad všech podstatných stránek života. O různosti kultur, názorů i krutosti vypovídá možná lépe než kdejaký profesionálně připravený dokument.

Generace Singles (2011)

Nejsem v tom sama, to je dobré zjištění. :-) Žádnou velká legrace to (film ani být singl) není. Civilní dokument prostě o tom, jaký život bez partnera může být, jaké názory a osudy k takovému způsobu života vedou, nebo jsou naopak jeho výsledkem a omluvou.

Králova řeč (2010)

Příjemný film o slabostech mocných.

Americká krása (1999)

Dala bych hvězdy čtyři, ale 109. minuta mě dojala...

Zpověď (2010)

Scénář, kamera, symbolika... prostě jedno velké "vau". Smekám.

Pan Nikdo (2009)

Tak mnohotvárný příběh, že si v něm najde své fanoušek scifi i romantická duše. Pro ty, kteří přijmou tuto surrealistickou hru, kde neplatí naše vnímání času, závratná podívaná. Pro ty ostatní kýč a ztráta času. --- Otevřeně přiznávám, že patřím k těm prvním a nechala jsem se unášet tvůrcovou fantazií. --- Zkrátka: sympatičtí herci (zejména ten hlavní ;-) ), kvantová fyzika v kostce, milostný příběh na třetí, realisticky zvárněné depresivní stavy, život jako nekonečné železniční rozcestí... --- Paradoxně mi film přišel nejslabší ve chvílích, kdy se ze sebe snažil vyždímat nějaké to moudro nebo dechberoucí osudovost (viz kapka vody). --- Z všemožných diskuzí vyplývá, jak různorodě se dá příběh vykládat. Nemyslím, že je to na závadu. Vždyť i život je o různých přístupech, názorech, vnímání a úhlech pohledu. (A nemůže být nakonec právě toto skutečné poslání tohoto filmu? ;-) )

The End of the Line (2009)

Autorům se povedlo varovat i motivovat. Přestože dokument vypráví o světové ekologické katastrofě, jeho závěr je překvapivě optimistický. Hvězdička navíc za působivou hudbu a kameru (pohádkový podmořský svět ostře kontrastuje s krutou realitou rybolovu).