• Životopisný

Batesův motel - Odchod (2014) (epizoda)

Aktérov pribúda, klamstiev a kostlivcov v ich hlavách tiež. A prečo ich pribúda? Jednoduchá odpoveď – aby bolo koho zabiť, minimálne ublížiť mu. Zápletky pribúdajú, seriál drží divákov v napätí, jedine, čo mi vyslovene vadí sú recenzie ktoré opisujú čo sa v hodnotenej epizóde stalo. PS Norman a jeho paranoja sa začína prejavovať 100percentne.

Girltrash: All Night Long (2014) odpad!

Ľutujem, ale toto sa mi nepáčilo na prvé pozretie nepáčilo, nepáčilo, nepáčilo a ani sa mi páčiť nebude. A tiež nechápem ako toto mohol niekto nazvať muzikálom? Nedám ani jednu hviezdu, je to kravina, akú som už roky nevidel.

Penny Dreadful - Seance (2014) (epizoda)

Po druhej epizóde musím konštatovať, že síce nerozumiem o čom sa to vlastne točí, ale baví ma to! Pani Zelená je môj libling, musím dávať päťky! *****

Penny Dreadful - Série 1 (2014) (série)

Tak som to dopozeral s pevným rozhodnutím, že dvere k ďalšej sérii zostanú pre mňa zabuchnuté nafurt. No, uvidíme, snáď už tá Korona skončí a budú aj iné radosti ako telka či kino. Je mi ľúto za E. Green, je totiž topka v mojej desine naj herečiek. Keďže už používam len jedno alebo 5 hviezdičkové hodnotenie, strážca môjho profilu to zrátal na celkom priaznivých ***. P.S. Na horory som ešte asi nedorástol. Po Sirotčínci slečny Peregrinovej pre podivné deti som si pomyslel, že väčšia hovadina sa už ani natočiť nedá, zdá sa, že som sa mýlil.

The Night That Changed America: A Grammy Salute to The Beatles (2014) (koncert)

Od začiatku som cítil kam tento koncert prvoplánovo speje, moje tušenie sa vďakabohu splnilo do absolútnej eufórie. Škoda, že pri hodnotení nemáme aj niečo čo by bolo nad 5 hviezdičiek, niečo ako "odpad", ale v opačnom garde. Ja teda zavádzam hodnotenie "SUPER"! Vďaka Vám, chrobáci!!! ******

Ve jménu vlasti - Chystá se ještě něco dalšího (2014) (epizoda)

Pravdepodobne dramaticky aj obsahove najlepšia epizóda celého seriálu, maximálne napätie a hustá nekompromisná akcia z oboch strán. Za predpokladu, že šlo o primerané množstvo výbušnín a nevstanú z mŕtvych. *****

Batesův motel - Výhled na oceán (2013) (epizoda)

Alfred Hitchcock a jeho kultový film PSYCHO mám vo svojej prvej desiatke, Batesov motel pozerám čírou náhodou a musím uznať, že zatiaľ ma seriál veľmi baví, v piatej časti už boli dokonca náznaky Hitchcockovského hororu. Dúfam, že v ďalších epizódach si udrží napätie a Alfredov režisérsky šmrnc.

Domek z karet (2013) (seriál)

Cielený výber seriálu na konci KORONY vcelku úspešný. Výborné herecké výkony, akurát, pridal by som ku kategórii dráma ešte sci-fi a psycho. Niektoré zvraty v konaní a hlavne myslení protagonistov by odpísali aj najlepších psychológov i psychiatrov. Naopak niektoré udalosti nám boli hodené na zožranie aj s navijákmi - tak len tak námatkou: skok pod vagón metra - brutálna sračka. Posledná séria ako vždy - nadplán, čo je naozaj škoda, možno by bol domček z karát v prvej desiatke. Páčili sa mi epizódy režírované Agnieszkou Holland, celkové skóre 92%!

Hořící keř (2013) (TV film)

Pri pohľade na štvor-päťhviezdičkové komentáre mojich kolegov mám pocit, že lepšie to už aj tak nebude (tobôž horšie), takže len tak pro forma: Filmu som dal 4* za to, že aj keď to nebol seriál ale nejaká trilógia, miniséria či čo, nenudil, odsedel som ho v kresle síce na trikrát, ale dalo sa. Téma bola pre mňa super, v reálnom čase filmu som mal ..15násť rokov a vnímal som agresorov "požičanou optikou" môjho otca, ktorý nenávidel Rusov a už vtedy v tom 69. vyhlasoval, že ak k niečomu v Európe dôjde - Nemci sa spoja. Neveril som tomu, neskoršie sa ukázalo, že mal pravdu, ale odchovaný iskrami, pionierskym sľubom a zväzáckou rovnošatou ešte pár rokov po 69 som mal isté predsudky voči negatívnemu hodnoteniu agresorov. A keď som konečne pochopil o čo vlastne ide, bola tu už ďalšia revolúcia - tentoraz nežná. Režírovali ju prevažne herci, preto asi bola len tak akože naoko - pre diváka. Bola skvelá, aj prvé dva, tri roky, kým som opäť nevytriezvel a spolu so mnou aj x percent občanov neskôr už suverénneho štátu Slovenská republika. Potiaľ hodnotím obsah, čo sa týka prezentácie komunistickej strany a vládnucej lúzy z obdobia normalizácie, ak tieto všetky intrigy komunistov sú pravdivé, tak je to pre mňa neakceptovateľná skutočnosť, a nechápem, ako takéto svine môžu naďalej drancovať našu úbohú ubolenú krajinu asi sme opäť všetci slepí, alebo je veľa tých, ktorí od komunistov dostali viac ako my obyčajní ľudia. Čo sa týka filmu - asi ako Trabant, nenadchol, poslúžil, nepochopil som zbytočnú "rýchlovku" pani právničky, ktorá vyzerala dosť sterilne čo sa týka sexu, zato sa ufajčila ajajáj, určite ešte teraz kašle.

Lásky čas (2013)

Krásna oddychovka, trošku dlhá ale nie nudná s dobrým hudobným podmazom. Téma, ktorá nie je ničím novým, neopozeraná herečka, trochu sexu a ťahám 5*!