Sociální síť (2010)

Abych pravdu řekla, čekala jsem něco diametrálně jiného, ale dobře, z toho můžu vinit sama sebe a svoji nedostatečnou informovanost. Přes co jsem se ale nemohla přenést bylo to, že se celý film vpodstatě nic nedělo. Nechápejte mě špatně, sama rozhodně nejsem zarytou fanynkou nějakých akčních filmů, ale co je moc to je příliš. Vpodstatě si skoro nevybavuju žádný dějový okamžik filmu, po shlédnutí jsem měla pocit, že se celou dobu jenom mluvilo. Což někdy na dobrý film může stačit, ale v případě The Social Network tomu tak (alespoň pro mně) není. Obsah filmu mi na zamyšlení sice stačil, ale prostě jsem se nudila. Nezachránil to ani můj oblíbenec Jesse Eisenberg, popravdě řečeno jsem nejednou měla chuť dát mu jednu mezi oči :)

City Island (2009)

Moc příjemná dra-medie s naprosto skvělým (ne)známým obsazením :)

Puberťáci (2011) (seriál)

Tohle prostě nechápu. Proč? Proč to neudělali buď úplně stejně, nebo úplně jinak? Proč se půlka lidí jmenuje stejně a půlka jinak? Taková podivná polovičatost všeho.. Prostě divný. Neříkám, že je to odpad nebo brak nebu bůhví co, jenom mi to zatím nedává ani trochu smysl.. Herci mi přijdou taky tak napůl dobří a napůl špatní. Hudba je ale dost rušivá, některý záběry taky. Líp by udělali, kdyby si šli 'po svých', mohlo to všechno působit mnohem líp, takhle to prostě nutně vyvolává pocity slabého odvaru z Britské předlohy. Zatím bez hodnocení, hodnotit budu, až bude víc dílů a udělám si aspoň nějakou představu..

Černá labuť (2010)

Myšlence filmu nic nevyčítám, stejně tak skvostným hereckým výkonům, ale zpracování mi nějak skřípe.. Na mě tam bylo až moc momentů přehrocených a jako vystřižených z nějakého béčkového hororu a to prostě nemůžu přes spoustu kladů filmu překousnout.

Imaginární lásky (2010)

Nádherná filmová studie o tom, jak se lidi dají úplně psychicky rozložit a zase poskládat dohromady. Navrch perfektní soundtrack a plno scén, které byly přímo optickým orgasmem.

Galimatyáš (2009)

Ach, Jeunet prostě nikdy nezklame.. Jeho dokonale osobitý styl skloubený s vynikajícími herci, perfektním námětem a naprosto dokonalým soundtrackem. Je to galimatyáš nápadů, hračiček a vymožeností na smetišti fantazie. Nádhera.

Nana (2005)

V rámci možností si myslím, že líp to pomalu dopadnout nemohlo. Na plný počet ale po NANA seriálu by bohužel asi nemělo nic. Až na pár drobností (z nichž jednou byl Ren) jsem dostala to, co jsem chtěla a čekala. Hachi a (obzvlášť) Nana byly perfektní, ale jak už jsem řekla (a teď si dovolím citovat slečnu, která mi Nanu doporučila) na 'ty jejich kreslený tvářičky' nic nemá.

NANA (2006) (seriál)

Tak z tohohle se budu ještě hodně dlouho vzpamatovávat. Nebyl díl bez aspoň jednoho neskutečně silného okamžiku, scény, věty, slova nebo jenom pohledu.. Bylo to jako droga, nemohla jsem se přestat dívat. Teď, když už není na co, by se člověk nejspíš měl zaměřit na vlastní život. Ne, Nana....

Tupíři (2010)

Tohle vážně ne, ona i parodie má nějaký meze a tohle už bylo vážně moc. A tím myslím moc trapný.