Haibane renmei (2002) (seriál)

Opravdu krásné anime, extrémně hluboké, které mě dost zasáhlo, nejen proto, že příběh Reky mi připomíná hodně blízkou osobu. Někteří uživatelé poukazují na nudnou atmosféru v prvních asi pěti dílech, kde se mají všichni rádi a všichni se k sobě hezky chovají...Vytvoření této klidné atmosféry však extrémně kontrastuje s prvním narušením v podobě jisté negace (kterou pro nespoilování nebudu zmiňovat, každý si vzpomene) a přináší pak celkově velmi intenzivní emocionální zážitek. Důkaz toho, že vynikající silné anime lze natočit i bez spousty krve či akčních scén obecně (Berserk, Fullmetal Alchemist).

Hellsing (2001) (seriál)

Relativně kvalitní anime, které však pro mě, který shlédl zatím jen Berserka, Fullmetal Alchemista a pár dalších absolutních špiček, byl docela zklamáním. Příběh byl dost jednoduchý, některé díly mi připadly vcelku nudné a sledování přerodu hlavní hrdinky v upíra ne dosti zajímavé. Celkový dojem značně zachraňoval povedený konec při útoku na Londýn a postava démonického Alucarda se svým naprosto ulítlým úsměvem.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Třetí Hobit nejvíce doplácí na rozdělení útlé knížky na tři filmy. Po pěkném začátku se odehrává "nekonečná" pasáž, přičemž Thorinovi hrábne a zbytek filmového osazenstva společně s divákem čeká, kdy ho to konečně přejde a začne se dít něco zajímavějšího, čímž má být vrchol trilogie v podobě velkolepé bitvy pěti armád, která je však pouze jakýmsi slabým odvarem bitvy u Minas Tirith. O "velkoleposti" pěti armád hovoří i fakt, že na jednu stačí hejno opeřenců, jiná je zas pouze nesourodou bandou bezdomovců. Vedlejší linka ruské trojky je dost nenápaditá a v další linii stačí na "maséra" Saurona polomrtvá Galadriel. Největšími pozitivy tak zůstává Bilbo a Šmak, kteří však příliš prostoru nedostanou.

Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál)

Velice dobré zpracování propracované knihy. Vadil mi tam snad jen ten konec, kdy se vrátí k Mercedes, to mi tam nějak nezapadá. Taky mi přišlo zvláštní, že když se Dantes dostane z pevnosti If je třikrát tlustší než před zatčením. Po přečtení knihy mi tam navíc Depardieu typově vůbec nezapadal. Nejlepší zpracování je pro mě z roku 1980 s Weberem v hl. roli.

Hrabě Monte Cristo (1979) (seriál)

Tak takhle by měl Edmond Dantes vypadat, špička!

Jokohama kaidaši kikó (1998)

Opravdu zvláštní anime, ze kterého rozhodně nejsem nadšen, jelikož je opravdu o ničem a pro to "něco" anime sleduji, ale nemůžu ani říci, že je špatné. Jde zkrátka o totální oddechovku s příjemnou atmosférou.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Film i přes komentáře jiných uživatelů nebyl příliš složitý (v ději se údajně neztrácel ani Sgt.Tracnik!). Pozitiva: propracovaný děj, povedené akční scény, hlavní hrdinové uvěřitelní. Negativa: milostná scéna bez nahé Emily Blunt, nelogičnosti při cestování v čase, odklon od akčního sci-fi k romanci. I přes uvedená negativa dostali tvůrci z mála peněz hodně líbivé muziky, takže pěkných 80%.

Maska zrcadla (2005)

Fakt hodně divnej film, čekal jsem něco jako nekonečný příběh, ale bylo to fakt ujetý a obludný.