Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Gaiman patří mezi mé oblíbence a zfilmovaná Coralina to jen potvrdila. Od tohohle chlapa je jakákoliv novela magické čtení. Knihu se myslím podařilo vystihnout velmi dobře a namluvení hlavních postav je exkluzivní, stejně jako samotná animace. Krásná, temná a bizardní pohádka, která navíc poučí zatraceně zábavnou formou. Víc takových!

Naostro (1979)

Hodně silný, hodně inteligentní, hodně dobrej George C. Scott. Konečně začínám Schradera objevovat nejen jako scenáristu, ale jako režiséra. A první seznámení se mi moc líbilo. Napočítal jsem hned tři scény jako exkluzivní :)

Posel (2009)

3,5 hvězdy za ty perfektní výkony a vůbec za to, že takový podobný film asi neexistuje.

Spoorloos (1988)

Znepokojující... a to velmi. A jsem si naprosto jisý, že i kdybych ten absinth nepil, mělo by to úplně stejný efekt. Budget na tenhle projekt musel být minimální, ale výsledek mě naprosto odzbrojil. Za mě zasloužené 4 a půl hvězdy včetně geniální hudby (něčím mi to celé připomnělo Taggarta... mráz po zádech).

Pták s křišťálovým peřím: Přízrak teroru (1970)

Zapracovat na scénáři, obsadit jiné herce a mohlo to být hodně slušný... takže jsou to klasický italský sedmdesátky. Bomba je tak pouze scéna na parkovišti plném autobusů. Ale jako debut to beru.

Oddělené světy (2008)

Víra přestává být fajn v momentě kdy lidi nespojuje, ale naopak rozděluje. Exemplární příklad za 4*.

Iluzionista (2006)

Přednost dám Dokonalému triku. Triku, ne tričku.