Hranice (1982)

Chyběl tomu větší spád a nebýt Jacka s Harveym tak se nudím ještě víc. Potenciál tam byl, o tom žádná, ale nakonec to dopadlo jako další film 80. let, který se sice snaží, ale zůstane v půli cesty.

Predátoři (2010)

Včera konečně viděno! Destilací jedničky s Arnoldem na vás film zaútočí hned zkraje a to jak vizuálem, tak hudbou, která se změnila snad jen minimálně. Ale co, vždyť to byly právě ty prvky, které všichni fanoušci prvního dílu dodnes tak milují. Hned s prvními tóny jsem se přenesl zpět do doby, kdy jsem Predátora viděl poprvé a kadil si při tom do kalhot:) Největší prohřešek scénáře u Predátorů je ten, že se blíží víc průměru než čemukoliv jinému. Ale do hlouposti nebo snad trapnosti jako AvP nebo jeho následovník má daleko. Přitom se atmosféry připomínající vetřelčí filmy v jedné části i dočkáme. Takový druh pocty beru všemi deseti.

Wrestler (2008)

Raději jsem to shlédnul po čase ještě jednou, abych si v hodnocení udělal jasno. A musí říct, že to byla dobrá strategie. Aronofsky je pro mě definitivně v top 5 současné zámořské režie a Mickey je prostě zpátky na plný koule. Jen tak dál!

Samurai (1954)

Paráda. Mifune je prostě tvrďák a tuhle samurajskou epiku vážně můžu vždycky. Jen ta bába by si už v tomhle díle zasloužila přepůlit katanou :) Těším se na další!

Spojenec (2006)

Ačkoliv je zprvu tuctová zápletka nakonec i poměrně originální, a dokonce i na všechny zúčastněné herce se mi dobře dívá, neodpustil bych si postavit tenhle biják na roveň 25. hodině. Ani náhodou :)

25. hodina (2002)

Vycizelovaná porce řemesla! Zvolená forma, včetně na specifických místech zrychleného střihu, se mi moc zamlouvala a s vykreslením US si to myslím štrejchli zcela přiměřeně. Ač se to někomu může zdát divné, já s hlavním hrdinou soucítil. Emoce se tu totiž dávkují s chirurgickou přesností.

Poldové (2010)

Ach proč jen... proč?!! Těžký průměr :(

Tři pohřby (2005)

Z Tommyho nakonec ještě bude dobrý režisér, pane jo. Herecky dobré, prostředí taky, ale nějak to nehrálo na sto procent. Pro mě kvalitou naprosto stejné jako nedávno shlédnutý, a taky s Tommym, In the Valley of Elah. Na špičku tomu chybí ještě trochu "koření".

Maska (1985)

Role ušitá Cher na míru :)

Probuzení (2007)

Na pěknou tvářičku Jessicy Alby se dobře dívá, ale jinak její mužský protějšek žádná sláva. Christensen je prostě hrozný dřevo. Nakonec snad nejlepší výkon předvedla Lena Olin, spousta zkušeností a velká vyzrálost. Režijně to mohlo být mnohem lepší...