Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Jeden z mojich najoblubenejsich filmov. Originálny , neokopirovany pribeh ktory vyznieva velmi realisticky a kludne by mohol byt aj skutocny pribeh. Nechybaju prekvapive momenty, nechybaju emocie a vsetko je poskladane do posledneho detailu. Videl som ho 6-7 krat a vzdy som nasiel nejaky detailik ktory mi predtym unikol. Robins a Freeman hraju tak excelentne ze niektore sceny som si pretacal a pustal znova aby som si ich dokonale vychutnal. Ked som ho dopozeral prvy krat tak po nom som len nehybne sedel v kresle a nechal ho doznievat. . .Myslim ze nech ste uz fanusikom akehokolkvek zanru tento film proste musite vidiet .

Cesta (2009)

Napriek tomu ze som cital niekolko komentarov pred zhiadnutim ma film prekvapil. Zobrazenie " zivota" po spustoseni sveta je vynikajúce, tak nejak by som si ho asi aj realne predstavoval. Sceneriam som proste veril, vyzerali realisticky. V urcitej faze som si vravel naco vobec niekam ten otec so synom putuju ked je to beznadejne ale po pozreti filmu som objavil vyznam ich putovania ako putovania za nadejou. A aj vola nevzdat sa, bojovat a snazit sa prezit vo mne zanechala silny dojem. Aj vdaka vybornemu vykonu Mortensena, kvalitnemu nasnimaniu a presne do atmosfery zapadajucej hudby celkovo hodnotim film na 75%.