Jurator

Jurator

<< předchozí 1 2 3
    • 3.10.2008  12:31

Už dlouho jsem neviděl takto výtečný thriller. Zvlášť překvapivé u Woodyho Allena, jakožto autora (skvělých) komedií. To se prostě musí vidět.

• 3.10.2008  12:26

Seriál je jednuduše geniální a pokud se z toho má udělat celovečerní film, nesmí se s tím nijak moc experimentovat, protože pak to ztratí kouzlo. Simpsons Movie tedy není ničím jiným, než jedna hodně prodloužená epizoda. Setkáme se zde s většinou postav (i když některé se jen mihnou) a tradičně skvělými fóry. Pět hvězdiček za Vočka, jakožto prvního springfieldského císaře .-)

• 12.12.2007  23:43
    Motel smrti (2007)

Horor s malým rozpočtem a natočený tak během týdne. Avšak oproti podobným filmům tohoto žánru to rozhodně neznamená nekvalitní. Nekoná se ani přílišné klišé, děj není postavený na hlavu a oběti uvažují logicky. Ta síla v jednoduchosti na mě docela zapůsobila a dávám 4*.

• 21.11.2007  13:39

Musím říct, že Tom Berenger na mě v této roli působil mimořádně přesvedčivě. Nevím ale, jak bych to hodnotil bez něho. Billy Zane to trochu kazí. Navíc zvláštní představa, že americká armáda neměla pro úlohu zaměřovače nikoho lepšího a musela nasadit civilistu bez zkušeností. Autoři tím zřejmě chtěli udělat příběh zajímavějším, ale mě osobně to lehce zklamalo. Nicméně dobrých filmů v tomto žánru je málo a jak jsem už naznačil v úvodu, Berenger to celé více než zachránil. Dávám 4*.

• 15.11.2007  17:25
    Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

Jistě, pane ministře je králem všech politických satir. Jim Hacker, představený v podobě ,,politika snů", kterému záleží převážně na voličích (a někdy i jejich hlasech .-), je postaven do křížku s konzervativními státními úředníky, kteří se narozdíl od politiků neobměňují a jakákoliv politická reforma je jejich úhlavní nepřítel, protože znamená změny a práci navíc. Množstí intrik, střetů zájmů a jejich podání se prostě nedá vyjádřit slovy, v jaké genialitě jsou zobrazeny. Přestože se jedná o seriál 30 let starý a je z prostředí britské politiky, téměř vše, co v něm zazní, platí i dnes, po celém světě a ještě dlouho platit bude.

• 15.11.2007  16:54
    Mosquito Man (2005)

Odpad ne. Přestože se jedná o hroznou stupiditu, má příběh ještě jakž takž hlavu a patu (komár vysává lidi a honí ho policajt) a tudíž je ještě při maximálním vypnutí mozku celkem koukatelný. Žádný zvrácený pokus o alternativní umění se nekoná, prostě béčko jak vyšité. O některých filmech se bohužel nedalo říct ani to, takže jedna hvězdička mu určitě patří.

• 6.11.2007  13:31
    Monstrum (2005)

Monstrum rovná se: (Mlčení jehňátek plus Mechanický pomeranč) minus (herecké výkony plus příběh) a celé se to vydělí béčkem.

• 30.4.2007  01:22

Už jsem viděl hodně klišé hororů, ale tenhle asi dostane korunu. Děj je založen na paranoidní vyšinutosti hlavní představitelky a tudíž postrádá jakýkoliv logický průběh. ,,jo takhle to má být...vlastně ne...je to úplně jinak...a jo, ono se to vůbec nestalo. No to mě po**r". Jedna hvězdička za Toma Sizemora, protože mi ho je líto. Tome, zahoď tu sekeru, oblékni si uniformu a běž do nějaké války. Tam ti to jde.

• 28.4.2007  12:40
    Eragon (2006)

Na mě osobně tenhle film udělal dobrý dojem a nejen proto, že mám všeobecně fantasy rád. Líbila se mi hudba, efekty (obzvlášť Safira se povedla) a i když je příběh docela předvídatelný, oproti jiným snímkům podobného žánru (když vezmu v úvahu paskvily jako Dračí Doupě) je to určitě nadprůměr. Když už je řeč o DD, tak si Jeremy Irons docela slušně napravil reputaci, což se podruhé moc nestává. Plný počet má u mě snad jen Pán Prstenů a Nekonečný příběh, ale myslím, že čtyři * si to přeci jen zaslouží. Už jen proto, že jsem rád za každý nový film tohoto typu.

• 14.1.2007  15:27

Rozhodně povedená parodie na Vinnetouovky, která paradoxně alespoň trochu napravila jejich pověst po paskvilu Vinnetou se vrací. Scénář, postvy i děj vzhledem k zaměření nemají chybu a mnohdy jsem se u toho řezal smíchy.

• 3.12.2006  13:23

Nesuď knihu podle obalu. Tak by se daly vyjádřit reakce lidí, kteří Daniela Craiga doslova vypískali, ještě předtím, než se vůbec postavil před kameru. Pravda - i já jsem se k němu tvářil trochu skepticky, ale chtěl jsem plně soudit až po shlédnutí snímku. Konečným výsledkem bylo, že Daniel Craig jako Bond překvapil. A to tak, že hodně. Dokonale imitovaný ledově chladný klid a cit pouze pro vdané ženy zobrazilo agenta 007 přesně tak, jak by zobrazen být měl. Potěšilo mě, že z něj neudělali nějakého superhrdinu ve stylu Batmana v nějakém super vozítku, který si poradí se vším mávnutím prstu. Párkrát skutečně zachyboval a dost věcí mu nevyšlo podle jeho představ. Ale tak už to v tomto povolání bývá. Po stránce filmu samotného byly dokonalé jak scénář, tak triky a bossové skutečně naháněli hrůzu. Já plně doufám, že řadě lidí to přimělo změnit názor a také doufám, že hlavního představitele neuvidím s Walterem v ruce naposled.

• 19.11.2006  20:12

Co dodat - mé hodnocení mluví samo za sebe. Zpracování je skutečně velkolepé a dá se srovnat minimálně se Spielbergovou Válkou světů, která byla před nějakým časem v kinech. Prostředí je ale o to mrazivější, že se něco takového opravdu může odehrát, ať už je příčinou neplodnost, globální oteplování či nedostatek zdrojů. Logických chyb je ve scénáři minimum, herecké výkony a kulisy dokonalé a za střílecí scény (obzvláště v závěru) by se nemusel stydět žádný naturalistický válečný film. Je to skutečně jeden z mála sci-fi filmů, které byly opravdu postavené na co největší realističnosti a zamyšlení diváka o tom, co by mohlo nastat, kdyby něco selhalo.

• 17.11.2006  15:16

Musím říct, že narozdíl od jiných převodů her na filmové plátno jsem až tak zklamán nebyl - s ohledem na to, že v originální nintendovské hře se jen pohybujete s panáčkem po plošinách a skáčete na nepřátele. Pak zabijete draka a osbobodíte princeznu. Má to samozřejmě své kouzlo, ale jak k něčemu takovému udělat scénář? Nejlépe tak, že použijete jen hlavní postavy a nebudete se držet dějové linie (která je v herní předloze primitivní). Autoři správně zapojili fantazii, udělali z toho prima oddechovou sci-fi pohádku a nezklamali ani fanoušky. Rozhodně úspěch.

• 21.10.2006  17:48

Nečekejte válečný film srovnatelný s Band of Brothers nebo Vojínem Ryanem s realistickým zobrazením boje. Čekejte však skvělý výkon Karla Rodena a u nás ne příliš známé Agathe de La Boulaye (objevila se v Na plný plyn, Alien vs Predator) v roli coby Rodenovy ,,spolupracovnice" :-) Na tři body to stačí.

• 21.10.2006  17:42

Jedna hvězdička za to, že se mi to v jedenácti letech celkem líbilo a bral to spíš jako pohádkovou komedii. Pak jsem to viděl po letech znova a už mě to nezaujalo vůbec. Snad jen Julie Cox. A té patří ta druhá hvězdička :-)

• 19.10.2006  16:26
    Dobytí severního pólu (divadelní záznam) (2006)

Hra Dobytí severního pólu je podle mě nejpovedenější ze všech Cimrmanových her. Je sice trochu nefér dávat pětihvězdičkové hodnocení a tak srovnávat s perlami světové kinematografie, ale důležitý je pro mě obsah, takže zas není co řešit.

• 15.10.2006  11:37

Nemohu si pomoct. Narnie je tak obsáhlý pojem, že to prostě nejde vyjádřit jen jedním filmem, což v případě Pána Prstenů režisér Peter Jackson moc dobře věděl. Kéž by to věděl i Andrew Adamson. Fandové musí být zklamaní, protože z toho vznikla jen průměrná fantasy pohádka, která rozhodně neosloví celý svět jako výše zmíněné tři díly LOTR. Ale třeba se to napraví někdy jindy.

• 15.10.2006  11:25

Tak na filmy tohoto typu se prostě Michael Douglas hodí. Výtečný thriller na téma manželský trojúhelník a z čeho všeho může vzniknout zdánlivě nevinný flirt s člověkem, který je psychicky narušený. Pár věcí mi tam nesedělo, ale na čtyři hvězdičky to bohatě stačí.

• 15.10.2006  11:14

Typický Svěrák a Smoljak. S velkým gustem vytvořili parodii na nám všem známé prostředí, jenže do lavic posadili dospělé lidi (včetně sebe samých) a ukázali, jak jim prostředí školy automaticky naordinuje ony klasické vlastnosti mladších žáků. (Neruš!, Století páry, Kroupo, půjč mi kružítko atd.) Prostě inteligentní dílo se spoustou skvělých hlášek a nezapomenutelných postav. Zkrátka - potřěšili jste mě a i já vás potěším! * * * * *

• 6.10.2006  15:59
    Akt (divadelní záznam) (1997)

Za výkon Miloně Čepelky v ženských šatech by si to zasloužilo 200%

• 6.10.2006  15:55
    Kameňák 2 (2004)

Sakra lidi...jasně že to není perla české kinematografie. To není žádný Troškův film. On točí těžce oddechové věci bez hlubšího smyslu, které mají v první řadě diváka pobavit a ne sbírat České lvy. Kameňák je hovadina pro volný čas a když to člověk tak bere, musí se mu to líbit.

• 6.10.2006  15:49

Tohle se už dneska nenatočí. Poučné, na úrovni a přitom pořád nehorázně vtipné a zábavné. Těžko říct, zda je cholerik napravitelný, každopádně se v tomhe filmu cholerici poznají.

• 6.10.2006  15:43

AAAAAAAAAA......grrrrrr! Leslie, jak hluboko to klesáš! Kde jsou časy Bláznivých střel a kam se ztratila úroveň parodií? A který absolvent Jedličkova ústavu ty scénáře vymýšlí? Tohle mě bere, pláču a zuřím. Dávám jedničku a buď za ní rád.

• 6.10.2006  15:36
    Tron (1982)

Ach, ta osmdesátá léta! Věk robotů, laserů, raket, marťanů, digiher a supermoderních počítačů, které myslí za vás. A v některém případě vás do sebe přímo vtáhnou...když takový film vznikne v této době a obsahuje většinu výše zmíněných ingrediencí, musí z toho zákonitě vzniknout nezapomenutelná podívaná a kasovní trhák desetiletí !

• 6.10.2006  15:29
    Megalodon (2002)

Když jsem film sledoval, přišlo mi, že si ho dělala jen tak pro srandu parta grafických programátorů a byl původně určen jen pro kamarády na kolejii. Toť k efektům. Film v celkové perspektivě není až takový brak (viděl jsem horší!) a ony některé grafické záběry a scénář jsou na céčkový film tohoto typu ještě slušné. Ve stejný den jsem totiž viděl i film Intermedio, což hodnocení Megalodona výrazně posílilo.

• 6.10.2006  15:22

Protože jsem měl tento fim okolo 13ti let moc rád a viděl jsem ho opakovaně snad desetkrát, o to více jsem byl při hodnocení na rozpacích. Ano, učebnicový příklad akčního sci-fi béčka s hodně výbuchy a bum-bum, které bych v dnešní době naprosto s přehledem přehlédl. :-) Na dnešní dobu přežité. Čtyřka moc, dvojka málo, protože se na to ještě dá celkem dobře dívat. Z nostalgie dávám lepší trojku.

• 6.10.2006  15:15
    Mikrokosmos (1996)

Ač se jedná o zcela odlišný žánr oproti ostatním větším či menším trhákům, tomuto fimu prostě pět hvězciček dát musím. Pohled do hmyzího světa, tak jak je a s takovými kamerovými záběry, že velkolepé či geniální je slabé slovo. Na přírodě je neustále co objevovat, i když jí máme přímo před nosem, nebo spíše pod nosem.

• 6.10.2006  15:08

Dokonale zobrazené nejtěžší hodiny Ameriky, se skvělými výkony herců a místy proseté skutečnými záběry. Pohled do zákulisí toho, co v CNN nebylo, bez zbytečných vlasteneckých dojáků a v naprosto realistické formě. Na atmosféru uvnitř letadla budu vzpomínat ještě hodně dlouho. Obzvláště zárážející je fakt, že se to skutečně stalo a takový sběh událostí nevymyslí ani sebelepší scénárista katastrofických či akčních filmů.

• 6.10.2006  15:00

Tenhle fim dokazuje, že i na omytém klišé ,,full of blood" hororů je pořád co vylepšovat. Děj není příliš předvídatelný, což je oproti jiným filmům této kategorie příjemná změna, navíc bez nějakých do nebe volajících logických chyb ve scénáři. Stojí za to vidět.

• 14.6.2006  14:54

Tak má vypadat profesionálně natočený historický film. Až na pár drobností není co vytknout, skvělí hereci, bojové scény, dobrý scénář a spousta dalších věcí. Dopadlo to nad moje očekávání a jen opravdu málo chyělo do 5*

<< předchozí 1 2 3