• Krátkometrážní

Chlapi nepláčou (2017)

Balkánsky nudné ale postavy a ich traumy vykreslené dobre. Aspoň tie, ktoré tam nerobia krovie. Bohužiaľ (a za to dávam jednu hviezdu navyše) opäť sa potvrdzuje, že každá susedská vojna má aj medzi tými, čo prežili, svoje obete i po dvadsiatich rokoch. Ale aj akákoľvek vojna. Koniec to bohužiaľ nemá, ale takúto tému je ťažké ukončiť akoukoľvek formou.

Obří dopravní uzly - Moskevské metro (2018) (epizoda)

O niečo lepšie ako tokijská stanica, ale tvrdenie, že 99 m eskalátor bude najdlhším v moskovskom metre je lož. https://cs.wikipedia.org/wiki/Eskalátory_v_moskevském_metru#/media/Soubor:Parkpobedy-escalator.jpg

Obří dopravní uzly - Tokijské nádraží (2018) (epizoda)

Keďže o železnici niečo viem a niečo pre nich robím, môžem skonštatovať, že sme sa v podstate o chode stanice nedozvedeli nič. :-( Videli sme v kuse len obrázky davov cestujúcich  a zopár málo podstatných železničných funkcii. Tento dokument vôbec neprekročil tieň svojich predchodcov, ktoré sú točené vo wau štýle, ale neprinášajú takmer nič nové a už vôbec nie podstatné o téme.

Když promluvila (2022)

Čakal som výraznú nudu, ale kupodivu to tak nebolo. Ani prehnaná stopáž neuškodila a celkom rýchlo to zbehlo. Príbeh ale nejde do hĺbky, a tak si divák prahnúci po ďalších info, musí posurfovať po nete a nájsť všetky okolnosti sám. Takže vo výsledku iba na 2 a pol hviezdy, čo vďaka tomu, že som sa nenudil zaokrúhľujem hore.

Známí neznámí (2021)

Bol by to super film, keby to nebol remake. A navyše úplne zbytočný, pretože k originálu nepridáva nič nové, svojské. Len kopíruje.

Záhada lokálek (2019)

Dosť nevyvážený dokument a výpovede jednotlivých aktérov, ktoré by si zaslúžili aj pohľad z druhej strany. Nie vo všetkom totiž majú pravdu. Držím však palce všetkým, ktorí sa záchranou takýchto tratí (nielen v ČR) zaoberajú. Je to beh na dlhú trať a niekedy na celý život. BTW: Pánu vlakvedúcemu zo začiatku filmu by som rád pripomenul, že na filmovanie z nástupišťa stanice (čítaj: verejne prístupného miesta) nepotrebujem žiadne povolenie.

Smrt na Nilu (2022)

Úplne zbytočný remake. Neprináša nič nové z pôvodnej predlohy, iba nový, vymyslený príbeh o Piorotovi. Digitálne pozadie a efekty pekné, ale niekedy až veľmi prehnané, až to bije do očí.  Chápem, že niekto potrebuje žmýkať handru, kým prináša peniaze, ale to neznamená vždy, že je to lepšie ako pôvodné spracovanie. Videné na ČSFD projekci 10.2.2022 na Černém Mostě.

Zombies (2017)

Zombie + kombaj = Zombajn. Už len kvôli tomu sa to oplatí pozrieť. Keby to malo trochu premyslenejší a menej deravý scenár, dal by som o jednu hviezdu viac.

Expedice Amelia (2019) (TV film)

Nič sme sa vlastne nedozvedeli. :-( Teórii mnoho, ale výsledok žiadny. Až keď pán Boh a more bude chcieť...